Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valilik'ten 'müdahale' açıklaması

İstanbul Valiliği, yaptığı yazılı açıklamayla polisin göstericilere müdahale ettiği iddialarını cevapladı.

Giriş Tarihi: 4.6.2013 14:17 Güncelleme Tarihi: 4.6.2013 19:03
Açıklamada, Taksim'de gösteri yapan gruplara müdahale edilmediği, özellikle ambulans, itfaiye gibi araçların geçişini engelleyecek şekilde barikat kuranlara müdahale edildiği duyuruldu.

İstanbul Valliği'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Taksim Gezi Parkı'nda sürdürülen toplanmalar devam etmekle beraber; Taksim'e, özellikle Beşiktaş bölgesinden çıkışları sağlayan yollar üzerinde bazı grupların şiddeti sürdüren eylemleri görülmektedir. Taksim Gezi Parkı çevresindeki toplantılara polis tarafından kesinlikle herhangi bir müdahale yapılmamakta olup bu duruş genel yaklaşımımızı ve duyarlılığımızı göstermektedir.

Ancak, Taksim'e çıkan yollar üzerinde "Taksim'deki gruplardan farklı olarak" şiddet gösterisi yapan eylemciler, önemli kamu hizmetlerinin de aksamasına sebebiyet vermektedir.

Özellikle sağlık, ambulans, itfaiye gibi ivedi ulaşım gerektiren hizmetler engellenmektedir. Bu nedenle bu tür şiddet gösterilerini yürütenlere yönelik müdahalelerimiz, polisin Taksim'de toplananlara yapılan müdahaleleri gibi yanlış değerlendirmeleri de beraberinde getirmektedir.

Kamu hizmetlerinin yürütülmesini engelleyen ve Taksim'deki gruplardan tamamen ayrışan şiddet eğilimli gruplara yönelik zaman zaman yapılan müdahalelerin bu nedenle gerekliliğini değerli kamuoyumuzun bilgilerine saygıyla arz ederiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valilik'ten 'müdahale' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN