Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dört dörtlük çağrı

Filiz Akın, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit ve Türkan Şoray da; Gezi Parkı eylemlerine sessiz kalmadı. Ustaların ortak mesajı; 'Barış için hepimiz sağduyulu olalım' şeklindeydi.

Giriş Tarihi: 5.6.2013 11:27 Güncelleme Tarihi: 5.6.2013 12:58
Filiz Akın
Her zamankinden çok birlik olmalı

Gezi Parkı'nda önceden planlanmayan bir hassasiyet sergilendiğini dile getiren Filiz Akın, yetkililere halkı uzlaştırıcı kararlar almaları konusunda çağrıda bulundu. Akın, halkın da bu süreyi itidalle yönetmesini istedi.
Akın; "Aman dikkat! Hepimiz ama hepimizin; kutuplaşmaya, inada değil; sükunete, barışa ve birliğimizi bozmamaya bugün her zamankinden çok ihtiyacı vardır" dedi.

FATMA GiRiK
Kalbim Taksim'de yüz binlerle birlikte

Yaşanan olaylar yüzünden önceki akşam düzenlenen bir ödül gecesine katılmaktan vazgeçen usta oyuncu, "Orada olmasam da kalbim; Taksim'de, İzmir'de ve Antalya'daki yüz binlerle birlikte" dedi ve ekledi:
"Yüreğim düştüğü yerden her defasında kalkmayı başaranların yanında. Törenine gitmesem de aldığım ödülümü; Gezi Parkı Direnişçileri'ne yani çapulculara adıyorum."

HÜLYA KOÇYiĞiT
Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum

Akil İnsanlar Heyeti'nden Hülya Koçyiğit, "Umutla yürüyen barış sürecinden geçerken; Gezi Parkı adına başlatılan demokratik protesto, polis tarafından şiddetle engellenmeye çalışıldı" dedi ve şunları söyledi:
"Mesele başından 'barışçıl' bir diyalogla çözümlenebilirdi. Bugün de geç kalınmış değil. Ben herkesi ülke adına daha duyarlı olmaya ve sağduyuya davet ediyorum."

TÜRKAN ŞORAY
Dayanışma beni gözyaşına boğdu
Fransa'da olduğu için olayları yabancı basından takip ettiğini açıklayan Türkan Şoray; "Çığ gibi büyüyen direnişten, dayanışmadan çok etkilendim. Gözyaşlarımı tutamadım" dedi. Sultan, sözlerini sürdürdü:
"Siyasetin görevi, halkı mutlu etmektir. Fikir ayrılığında bile ülkemizin güzel insanına sunulması gereken biber gazı değil; sevgi dolu çiçek olmalıdır. Halk, kucaklanmalıdır."

GÜLBEN ERGEN
Zaman ben değil biz olma zamanı

Türkiye'de yaşanan olaylar nedeniyle klip çekimi için ABD'ye gitmekten vazgeçen Gülben Ergen, şunları söyledi: "Sanatçı arkadaşlarım protestolara katılırken benim ABD'de olmam yakışık kalmaz. Zaman ben değil, biz olma zamanı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört dörtlük çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN