Bakan Güler'den kritik açıklama

İçişleri Bakanı , Gezi Parkı protestolarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 6.6.2013 16:54 Güncelleme Tarihi: 7.6.2013 11:07

'in knouşmasından satır başları:

Gezi Parkı olaylarında 915 kişi yaralandı. Adana'daki gösterilerde bir komiser arkadaşımız şehit oldu. Ankara'da bir vatandaşımız trafik kazası nedeniyle öldü. Hatay'da da Abdullah Cömert isminde bir vatandaşımız vefat etti. Şu andaki zararlar 70 milyon lirayı geçti. Bu eylemlerle derin yaralar açacak provokasyonlar oluşuyor. Hukuk devletinde hak aramanın yolu demokrasi ile çizilmiştir. Polisimiz zor görev üstlendiğinin bilincindedir. Polisten yetkilerini aşanlarla ilgili işlem yapılıyor.

Sağduyulu vatandaşlara teşekkür ediyorum. Provokasyon tuzağına düşülmemesi gerekiyor. Hak arama gerekçesiyle vandalizme izin vermeyeceğiz.

Sosyal medyada gerçekle alakası olmayan mesajlar atılmıştır. Demokratik talepler demokratik yollarla meşruluk kazanır.

Ankara'da normal eylem yapanlara biz her türlü kolaylığı gösterdik. Müdahale ancak, polise ve kamu saldırıda hayata geçmektedir.

Legal örgütlerin yanında marjinal örgütler de var. Meşru haklarını kullananlar duyarlı davransın.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul'da 6 ve Ankara'da 1 yabancı uyruklu kişinin gözaltına alındığını belirterek, diplomatik pasaportu bulunmayan bu kişilerin ikisinin Fransız, birinin Yunan, birinin ABD, birinin Alman, ikisinin de İran vatandaşı olduğunu bildirdi.

Şu anda sadece bir yabancı ve İzmir'de bir kişi gözaltında bulunuyor. Kanun durum içinde kalınırsa, bu her şeyi çözecektir.

Adana'da, bir çocuk göstericiler tarafından köprüden atıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Güler'den kritik açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN