Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşliğimiz için sağduyu ve sükûnet

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Hamza Akbulut "Yakaladığımız demokratik seviye ve kültürün geriye gitmemesi için milletimizi duyarlı olmaya çağırıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 6.6.2013
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Akbulut, Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesilmesiyle başlayan olayların son bulması için dün Haliç Kongre Merkezi'nde sağduyu çağrısı yaptı. Anti demokratik ortam oluşturmaya yönelik davranışlara milletin itibar etmeyeceğini belirten Akbulut "Yaşanılan olaylar bahane edilerek, yakaladığımız demokratik seviye ve kültürün geriye gitmemesi için milletimizi basiretli ve duyarlı olmaya çağırıyoruz. Birliğimiz, beraberleğimiz, kardeşliğimiz ve ülkemizin geleceği için herkesi; sağ duyuya, sükunete, insafa ve anlayışa davet ediyoruz" dedi. Abant Platformu da bir açıklama yaparak taraflara itidal çağrısında bulundu.

İHLAL ET MEMELİ
Akbulut başta Anayasa olmak üzere ulusal ve ulusalararası hukukun, barışçıl gösterileri, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirdiğini ve bunu güvence altına aldığını belirtti. TGTV Başkanı, bunun ilk şartının gösterinin şiddet içermemesi, ikinci şartının ise başkalarının özgürlüğünü ihlal etmemesi olduğunu söyledi. Olaylarda çok sayıda polis memurunun yaralandığını, kamu bina ve araçlarına, sivillere ve iş yerlerine zarar verilerek, ülkede kaos ve güvensizlik ortamı meydana getirilmeye çalışıldığını dile getiren Akbulut, olayların, bazı devletler tarafından, Türkiye'nin yönünü kesmek için de kullanılmak istendiğini savundu.

SAYGI DUYULMALI

TGTV Yönetim Kurulu Başkanı Akbulut, yurt içinde ve dışında bazı güçlerin Türkiye'deki barış ortamından rahatsız olduğunu savunarak, şöyle konuştu: "Ülkemizin büyümesi ve sosyal barışın sağlanması, genç ve dinamik nüfusuyla geleceğin dünyasında hak ettiği oyun kurucu yeri almasını hazmedemeyen bu güçler, Gezi Parkı hadisesini bir işaret fişeği olarak kullanmak istemişlerdir. Antidemokratik ortam oluşturmaya yönelik yapılan bu tür davranışları milletimiz birçok kez görmüş ve tecrübe etmiştir. Milletimizin bu türden davranışlara itibar etmeyeceği açıktır. Halkın seçim sonucu tercihlerine saygı duyulmalı, demokrasi dışı yollara başvurulmamalıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşliğimiz için sağduyu ve sükûnet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN