Mobeseye yansıyan vahşet görüntüleri

Giriş Tarihi: 6.6.2013 21:34 Güncelleme Tarihi: 6.6.2013 21:51
Başkent Ankara'da illegal örgütlerin provokasyonu sürüyor...

Taksim Gezi Parkı'nda ağaçların kesilmemesi için başlatılan eylem marjinal grupların olaya dahil olmasıyla kontrolden çıktı.

Eylem bölgelerinde mobese kameralara yansıyan görüntüler, "Bu nasıl hak aramak?" sorusunu akıllara getiriyor.

Başkent Ankara'da yaşanan eylemlerde mobese kameralara yansıyan şiddet görüntüleri, samimi bir niyetle eylemlere katılanların da büyük tepkisini çekiyor.

Ankara'da kayıtlara giren görüntüde eylemci bir grup bir polise gözü dönmüş bir şekilde saldırıyor. Onlarca kişi aynı anda polis memurunu tekmelerken, gruptan bazıları ise polisi tartaklayan grubu durdurmaya çalıştığı dikkat çekiyor. Dakikalarca devam eden bu tartaklamanın ardından grup polisi karga tulumba yolun kenarına doğru götürüyor.

Sıhhiye'de kameralara yansıyan bir başka görüntüde ise yine eylemci bir grup iş makinesini, camlarını kırarak, ele geçiriyor. Grup daha sonra kepçeyi Kızılay Meydanı'na doğru sürüyor.

Mobese kameralara yansıyan bir diğer görüntü ise eylemlerde ki marjinal grupların birileri tarafından yönlendirildiğini açık bir şekilde ortaya koyuyor. Yine Ankara Kızılay'da kameralara yansıyan görüntüye göre yüzleri maskeli grup üyeleri Atatürk Bulvarı üzerindeki ağaçların arkasına saklanmış polise yapacakları saldırıya hazırlanıyor. Aralarındaki kısa saçlı ve gözlüklü bir kadın, tek tek grupların yanına giderek onlara ne yapmaları gerektiği konusunda talimat veriyor.

Yine Ankara'da kayıtlara giren bir başka görüntüde eylemci grup polisin attığı gaz bombalarını metro istasyonuna atarak, vatandaşı polisle karşı karşıya getirmek istiyor.

Metroda, gaz bombasının etkisi altında nefessiz kalanlara da 'polis buraya bile gaz bombası atıyor' propagandası yapılıyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobeseye yansıyan vahşet görüntüleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN