Başbakan'dan havaalanında çarpıcı açıklamalar

Giriş Tarihi: 7.6.2013 04:18 Güncelleme Tarihi: 7.6.2013 14:40

Fas, Cezayir ve Tunus'taki resmi temaslarını tamamlayan Başbakan 'ın uçağı 01.40 itibarıyla Atatürk Havalimanı'na indi. Erdoğan, kendisini karşılayan kalabalığa hitap etti:

Sevgili kardeşlerim, sevgili İstanbullular, çok değerli yol arkadaşlarım, ekran başındaki tüm vatandaşlarım hepinizi hasretle, muhabbetle selamlıyorum.

Bu saatte, bu güzel İstanbul gecesinde muhteşem bir coşkuyu, sarsılmaz bir kararlılığı işte bu heyecanı bizlere yaşattığınız için sizlere teşekkür ediyoruz.

Bu gece sadece sizleri değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin her köyünde nefes alıp veren canları, can kardeşlerimi selamlıyorum.

Seccadesinin üzerinde diz çökmüş, annelerimi, ninelerimi, bacılarımı selamlıyorum.

Alın terini ekmeğine katık etmiş işçi kardeşlerimi, çiftçi kardeşlerimi selamlıyorum. Hanımlarımızı, genç kardeşlerimi selamlıyorum.

İstanbul'un kardeşi Saraybosna'yı, Bakü'yü, Beyrut'u, Kahire'yi, Üsküb'ü, Şam'ı, Gazze'yi, Ramallah'ı, Mekke ve Medine'yi selamlıyorum.

Elbette İstanbul'u tekrar tekrar selamlıyorum. Her mahallesiyle, her sokağıyla İstanbul'u yürekten selamlıyorum. Bugün sizlere uzaktan selamlar getirdim. Uzak diyarlardaki kardeşlerimden selamlar getirdim. Sizlere Fas'taki kardeşlerimin, Cezayir'deki kardeşlerimin, Tunus'taki kardeşlerimin selamlarını getirdim.

Değerli kardeşlerim, Allah kardeşliğimizi daim etsin inşallah. Rabbim dirliğimizi, dayanışmamızı, muhabbetimizi daim etsin inşallah. Oradaki kardeşlerimiz, yöneticilerimiz hep şunu söylediler, 'bunların hepsi geçer' dediler. 'Çünkü biz size inanıyoruz' dediler.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan havaalanında çarpıcı açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN