Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Pazarlıkla devlet yönetilemez'

Giriş Tarihi: 7.6.2013
Başbakan Tayip Erdoğan, Tunus Hükümet Başbakanı Ali Laradeyh ile düzenlediği ortak basın toplantısında Gezi parkı ile ilgili sorulara şu yanıtları verdi:
("Başbakan Yardımcısı Arınç özür diledi" hatırlatması) Başbakan Yardımcımızın yaptığı açıklama oradaki biber gazları ile ilgili.
Ben bu güne kadar referandum ifadesini kullanmadım. Ama Bülent Bey'i ziyarete gelenler çıktıklarında 'bu tür konular referanduma götürülemez' gibi açıklama da yaptılar.
Bu tür şeyleri böyle bir yarışa sokmanın anlamı yok. İlla 'şunu alırsam bunu veririm, bunu alırsam şunu isterim gibi bir mantıkla devlet yönetemezsiniz. Burada Topçu Kışlası var mı, yok mu? Olmayan bir şeyi yapma vaadi vermedik ki. Biz bunu 2011 seçimlerinde çılgın proje diye animasyonlar ile gösterdik. Bugüne kadar bu proje ile ilgili en ufak ifade kullanmayanlar şimdi böyle bir şeyi gündeme getirdiler. Burada ne denli art niyetli oldukları ortadadır. Ben samimi, çevre bilinci içinde olan vatandaşlarımı çevresine, ülkesine sahip olmaya davet ediyorum.
(Diplomatik pasaportlu aylemci) Diplomatik pasaportu olanlar sözkonusu değil ama 7 yabancının olduğu doğru. 6'sı savcılıkta biri gözaltında. Her şey hukuk dairesinde yürüyor.
Olaylara karışmış, çevre duyarlılığı olan vatandaşlarımı tenzih ederim. Fakat ısrarla 'Aşırı uçlar' dedim. Bunların içinde 'terör gruplarına karışmış olanlar' dedim. ABD Büyükelçiliğini basan malum terör örgütü mensupları da bu işin içerisinde, meydanlarda, sosyal medyada her şeyi ile yakalandılar. Çevreye duyarlılığı olana saygım, sevgim var.
Bazı çevreler Harbiye yapılırken 'burayı yıkıp cami yapacaklar' dedi. Ne oldu? Muhsin Ertuğrul Tiyatro Merkezi çok daha büyük, modern bina oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pazarlıkla devlet yönetilemez'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN