Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbuğ: Ne yapacaksanız, bana yapınız

Giriş Tarihi: 8.6.2013
İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri'de görülen Ergenekon davasında dün Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, esas hakkındaki mütalaaya karşı son savunmasını verdi. Hakim karşısına çıkan Başbuğ, "Bu mütalaaya hiçbir itibarım yoktur" dedi. Başbuğ, savunmasında özetle şöyle dedi:
Benden savunma yapmamı mı istiyorsunuz? Böyle bir dava sebebiyle karşınıza çıkarılmış olmam, benim için cezaların en büyüğüdür!
Sözlerimi, tarihe bir son not düşerek tamamlayacağım. Bunu da zorunlu bir görev olarak görmekteyim. Eğer, internet andıcı adlı sanal davanın asıl amacı, ki ben öyle olduğunu düşünüyorum. Genelkurmay Başkanlığı Karargahında benim komutam altında çalışan ve sadece yasal bir belge olan internet andıcı üzerinde parafları bulunan sivil memurundan orgenerale kadar olan personelin adeta üzerlerine basarak, Genelkurmay Başkanı'na yani bana ulaşmak ise bu silah arkadaşlarımı bırakınız, gitsinler. Ne yapacaksanız, bana yapınız. Buradayım. Dimdik ayaktayım." Başbuğ, 18 sayfadan oluşan yazılı beyanını 45 dakika da okudu. Emekli Orgeneral Başbuğ'un konuşması sırasında bazen sesini yükselttiği görüldü. Başbuğ, sözlerini tamamlamasının ardından bazı sanıklar ve izleyiciler tarafından alkışlandı. Davada, mütalaaya ilişkin beyanda bulunacak tek tutuklu sanık Özkan Kurt kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbuğ: Ne yapacaksanız, bana yapınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN