Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Altınpark'ta konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da üçüncü noktası Altınpark'ta konuşma yaptı.

Giriş Tarihi: 9.6.2013 21:00 Güncelleme Tarihi: 9.6.2013 21:33
Başbakan Erdoğan'ın Ankara Altınpark'taki konuşmasından satırbaşları...

Keçiören'in Altındağ'ın saygıdeğer güzel insanları sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Bugün gerçekten Ankara'da bir başka gün yaşıyoruz. Mersin'de Adana'da Akdeniz Oyunları ile alakalı tesislerimizin açılışını yaptık.

Türkiye güçlenerek yarınlara gidiyor. Fakat Türkiye'nin güçlenmesinden rahatsız olanlar var. İçeride rahatsız olanlar var, dışarıda rahatsız olanlar var. Uluslararası medya Türkiye ile ilgili hayırlı rüya görebilir mi? İçeride uzantıları var bunlar hayırlı rüya görebilir mi? Kimlerle birlikte bunu yapıyorlar? Faiz lobisi ile bunu yapıyorlar. Borsa İstanbul çökerse bunun altında Erdoğan kalmaz siz kalırsınız. Bunu bize IMF'nin borcunu öderken de yaptılar. IMF'den borç alın dediler, ben almayacağım dedim teğet geçecek dedim dalga geçtiler. 23,5 milyar dolar borcumuz vardı IMF defterini artık kapattık. Ama bundan rahatsızlar. Merkez Bankası'nın kasasında 27,5 milyar dolar vardı şimdi 130 milyar dolar var.

Mesele Gezi Parkı olayı değil, 15 ağacın sökülmesi değildir. Sorun onlara siz bu olaydan önce buraya geldiler mi. İnanın yüzde 95'i Gezi Parkı'nın adını duymamıştır. Ama Başbakanınız orada doğdu büyüdü. Gençliğim oralarda geçti. Gençlere sesleniyorum. Bu ülkenin başbakanı bazı lobilerin başbakanı değildir, sessiz yığınların sesidir.

Başbakan Tayyip Erdoğan: Tek millet dedik. Tek bayrak dedik. Tek vatan dedik. Tek devlet dedik. Ve bu anlayışla yolumuza devam edeceğiz. Biz sandıkta konuşuruz. Sabredin 7 ay var seçimlere.

Başbakan Tayyip Erdoğan: Ben Kasımpaşalıyım. Gençlere sesleniyorum Bu ülkenin başbakanı sessiz yığınların sesidir.

Biz kimsesizlerin kimsesiyiz. Bizler bunları dost düşman herkese anlatın. Şu 10 yılda 2 milyar 800 milyon ağaç diktik. Belediye başkanlığımda İstanbul'da 10 yaş üstü ithal ağaçlar getirttim. Şu anda havalimanına giderken gördüğünüz bu ağaçlar gökten zembille inmedi. Bunlar AK Parti döneminde geldi. Çünkü biz çevreciyiz. Ama çevrecilik sadece ağaç dikmek değildir. Şimdi bize kalktılar çevrecilik dersi veriyorlar. Ben belediye başkanıyken Gezi'deki gençler yoktu. Onlar CHP dönemini bilmez. Çünkü CHP dönemi pistir.

Bakıyorum bir tanesi çıkmış ne sağcıyım ne solcu çapulcuyum çapulcu diyor. E hayırlı olsun. Kardeşlerim bunları ihya etmeyin. Biliyorsunuz bunlar yıllarca bu milletin sırtından geçindiler. Bu millete hakaret edenlere hakkını bildirmek milletin görevidir. Ama hukuki çizgiler içinde.

Faiz lobisine haddini bildirmeniz gerekir. O yüzden yapmanız gerekenler var. ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz zaten . En çok parayı fazi lobisi kazandı. Onların musluğunu siz keseceksiniz.

Sanatçılara da söylüyorum . Siz 10 yıllık iktidarımızda bizdenne istediniz de almadınız? Devlet tiyatrolarını sizlere veren iktidardan ne istediniz de alamadınız. Ama artık süreç böyle işlemeyecek. Çünkü bu milletin iktidarına saygı duymuyorsunuz.

Yeniçeri gibi ayaklanacaksınız kusura bakma. Bir tavsiyen varsa ilet yapalım ama bu iktidar 76 milyonun iktidarıdır. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Bu ülkede 76 milyon vatandaşımızın hizmetkarı olduk. Onlar varsın işgale devam etsinler. Burada yıkmayan yakmayan inşa eden bir topluluk var. Burada polisine askerine sahip çıkan bir topluluk var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Altınpark'ta konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN