"Bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz"

Mersin dönüşü Ankara'da halka seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak 'faiz lobisi'ne sert çıktı.

Giriş Tarihi: 9.6.2013 17:43 Güncelleme Tarihi: 9.6.2013 18:05
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 gün aradan sonra Ankara'ya geldi. Uçakla Adana'dan saat 17.30 sıralarında Esenboğa Havalimanı'na gelen Başbakan Erdoğan'ı saatler öncesinden alanda toplanmaya başlayan yoğun bir kalabalık karşıladı.

Erdoğan, havalimanı çıkışında otobüsün üzerine çıkarak kalabalığa hitap etti.. Erdoğan'ın konuşması kalabalığın slogan ve alkışları ile sık sık kesildi.

Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Bize bazı marjinal gruplar değil, millet hesap sorar. Milletin de hesap yeri sandıktır. Bizi millet getirdi, millet götürür. Milletten başka kimsenin bizi götürmeye gücü yetmez.

Ankara bugün çok farklı. Uçakta gelirken yol boyu, şu anda bu süreci bekleyenleri gördüm. Ankara bugün bir kez daha başbakanına sahip çıkıyor, başbakanını muhabbetle kucaklıyor. Türkiye, terör estirenleri değil, bu fotoğrafı görsün.

Ben çapulcu diyince rahatsız oldular. Eğer çok rahatsız oldularsa lugata bir baksınlar. Oraya baktıkları zaman başbakanın ne kadar isabetli bir ifade kullandıklarını görecekler. Yakan, yıkana çapulcu denir.

Gezi Parkı'na, Kuğulu'ya çıkacağınıza, 7 ay var sabredin. 7 ay sonra sandıkta sizlerle görüşelim. Benim başörtülü kızlarıma, bacılarıma saldırdılar. Dolmabahçe Camii'ne maalesef bira şişeleri ve ayakkabıyla girdiler.

Bir başka olay daha var. Ben İspanya'da inancı sebebiyle başını örten kardeşlerime sahip çıkan bir ifade kullandım diye maalesef partim için kapatma davası açtılar. Bunların inanca saygısı yok. Bunların düşünceye saygıları yok. Düşünce hürriyetinden korkanlar bunlar. Cumhuriyet tarihinde özgürlükler ve inanç hürriyeti konusunda iktidarımızın getirdiğini hiçbir iktidar getirmemiştir.

Şunu herkes bilsin; bugün 27 Mayıs 1960'ta değiliz, 12 Eylül 1980'de değiliz, 28 Şubat 1997'de değiliz. Bugün 27 Nisan 2007'de neredeysek işte oradayız. Türkiye'nin egemenlik artık milletin elindedir. Eğer kendinize inanıyorsanız, demokrasiye, hukuka inanıyorsanız bu ülkede egemenlik artık milletindir. Millet sadece Gezi Parkı'nın içinde olanlar mı? Atatürk Havalimanı'nda bir anda 2 saat içinde toplananlar, bugün Adana'da, Mersin'de, şu anda Ankara'da toplananlar millet değil mi?

İnşallah gün ola harman ola! 3 yaşından 70'e kadar bu millet bugünleri hayırla yad edecek. Türkiye'de karar da, yetki de, söz de milletindir. Meclis'in dışında Türkiye'ye yön vermek için hiç kimsenin haddi yoktur. Artık bu ülkede çeteler dönemi bitmiştir. Bu ülkede mafya dönemi bitmiştir, cunta dönemi geri gelmemek üzere bitmiştir.

Faiz lobisi kendine çeki düzen ver. Faiz lobisi yıllarca benim milletimin alın terini sömürdü. Bundan sonra sömüremeyeceksin. Sadece bu lobiyi oluşturan bir banka, iki banka değil, kim varsa hepsi için söylüyorum; siz ki bize karşı böyle bir mücadele başlattınız, bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz. Utanmadan, sıkılmadan borsayı çökertme gayretine girenler; borsada Tayyip Erdoğan'ın parası yok, çöksen çöksen sen çökeceksin! Senin spekülatörlüğünü yakaladığımız anda da kim olursan ol ümüğünü sıkarız! Geçmişte belki birileriyle anlaşıyor ve bu ülkeyi sömürüyordunuz ama o geçmişte kaldı. Artık sömüremeyeceksiniz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN