'ten haberine jet yalanlama

Giriş Tarihi: 9.6.2013 16:07 Güncelleme Tarihi: 9.6.2013 16:18

'ten gelen iddialarına ilişkin açıklama şöyle:

Bugün (9 Haziran 2013) bazı internet siteleri ve televizyon kanallarında ABD menşeli CNBC kanalında yer alan asılsız bir habere dayanarak "Gezi Parkı'na yapılacağı iddia edilen AVM ile Çalık Holding'i ve Grubumuzun CEO'su 'ı ilişkilendirmeye çalışan", hayal mahsulü olmaktan öte, son derece çirkin ve mesnetsiz iddia ve yorumların yer aldığını görmekteyiz.

Yetkili kamu kuruluşlarının yaptığı açıklamalarda da belirtildiği üzere Gezi Parkı düzenlemesiyle ilgili onaylanmış bir proje dahi bulunmamaktadır. Dolayısıyla söz konusu projeyle Çalık Holding'i ve Grubumuzun CEO'su Berat Albayrak'ı ilişkilendiren haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Çıkan haberler, son günlerde iç ve dış medya kuruluşlarında ve sosyal medyada artarak devam eden sistematik dezenformasyon kampanyasının ne noktaya ulaştığını çarpıcı ve ibretlik bir şekilde gözler önüne sermektedir.

Bu açıklama ile konuyu kamuoyunun bilgisine sunar, bilgi kirliliğine yol açan haberlerle ilgili açıklamamıza yer verilmesini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalık Holding'ten Gezi Parkı haberine jet yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN