Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Erken seçim yok'

"Erken seçim iddiaları mesnetsiz" diyen Çelik, Erdoğan'ın '3-5 çapulcu' sözüyle zarar verenleri kastettiğini belirtti. Çelik, "Tepkisini demokratik yoldan gösterenlerden rahatsız olmayız" dedi

Giriş Tarihi: 9.6.2013
AK Parti'nin 4 saat 15 dakika süren MKYK toplantısından sonra açıklama yapan Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, erken seçim iddialarının gerçek dışı olduğunu belirterek, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili "Biz tepkisini demokratik yoldan gösterenlerden rahatsız olmayız" açıklaması yaptı. "Mart 2014'de mahalli seçimler yapılacak. Daha sonra Cumhurbaşkanı seçilecek. 2015'de de genel milletvekili seçimi yapılacak" diyen Çelik, şu mesajları verdi:
Gezi Parkı olayları Bakanlar Kurulu toplantısında da değerlendirilecek.
Biz faiz lobisine teslim olmayacağız. Çevre üzerinden bizi eleştirmek haksızlık.
Demokratik kurallar çevresinde isteklerini dile getirmelerini saygı değer bulduk. Ancak hareketi Vandalizm'e dönüştürenler milletin vicdanında mahkûm olacaktır.
Başbakan "Bunlar üç-beş çapulcu" dediği için eleştiriliyor. Başbakan demokratik tepkisini koyanlara çapulcu demedi, zarar verenleri kastetti. Biz tepkisini demokratik yoldan gösterenlerden rahatsız olmayız.
CHP'nin sorumluluk içinde hareket etmesini bekliyoruz. CHP sandıkta bulamadığını sokakta aramamalıdır.
Vatandaşımızın makul bütün taleplerini dinlemeye hazırız. Tahrik etmeyin ve varsa bir mesele gelin bizle paylaşın. Bunu çeşitli bakanlarımız gerekirse Sayın Başbakanımız da yapabilir. Daha önce de Dolmabahçe'de çeşitli toplantılar yapıldı. Başbakan'ın çevre konusunda hassasiyeti olan vatandaşlarımızı gelin benle konuşun diye çağırmasının nedeni budur.
Ancak Yeniçerilerin kelle istemesi gibi gelirse bu da hükümet nezdinde yansıma bulmaz. Sayın Başbakan birileri istiyor diye kimsenin kellesini vermez.
Taksim'de olması gereken gelişmeleri İstanbul Valiliği sizlerle paylaşacak. Süreç hükümetin kontrolü altındadır. Endişeye gerek yok.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Erken seçim yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN