Vali'den Gezi'ye selam ve özür

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı'ndaki eylemcilere Twitter'dan selam gönderdi. Mutlu, ferdi hatalar ve aşırılıklar için ise "Bir gönül için bin özür dilerim" dedi

Giriş Tarihi: 10.6.2013
Taksim Gezi Parkı eylemlerinin 13'üncü gününde İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eylemcilere Twitter hesabından selam ve özürlerini iletti. Twitter'dan mesajlar yayımlayan Vali Mutlu, "İki saat uyudum ve UYUYAMADIM. Sıcak yatakları yerine GEZİ PARKI'nda yatan bu ülkenin gençlerine selam vermek için ayaktayım" dedi.

'SABAHINIZ HUZURLU OLSUN'
Mutlu daha sonra şu tweetleri attı: "Kendilerini sadece özgür birey, partiler üstünde yurttaş, hiç kimsenin peşinde olmayan, kendi düşüncelerinin savunucusu görenleri selamlıyorum." "Günlerdir Gezi Parkı'nda duran bizim ülkemizin insanları ve gençlerine gecikmiş selamlarlarımızı iletiyorum. Sabahınız huzurlu olsun, merhaba." "Her türlü olumlu olumsuz değerlendirme dışında, bizim insanımızla, gencimizde konuşmanın ötesinde hiçbir şeyin önemli olmadığına inanıyorum." "Anlaşsak da anlaşmasak da bizim birbirimizle dertleşmek, birbirimizin gözüne insanca ve adaletle bakmamız şarttır, her fert değerli ve özeldir." "Eleştiriye açık bir sohbeti Gezi Parkı'nın kendini sadece özgür birey, yurttaş olarak tanımlayan gençleriyle yapmak istiyorum." "Gençler, Gezi parkında kuş sesleri, ıhlamur kokusu ve arı vızıltısıyla huzurlu bir sabah varmış doğru mu? Aranızda olmak isterdim." "Yaşananlar içinde zaman zaman görülen ferdi hata ve aşırılıklar özür dilemeyi gerektirir. Bir gönül için bin özür dilerim. Saygılarımla." Vali Mutlu, gazetecilerin sorularını ise "Beni Twitter'dan takip edebilirsiniz" diye yanıtladı.

EYLEMCİLER TATMİN OLMADI

Vali Mutlu'nun nun yazdıkları ise eylemcileri tatmin etmedi. Erman Arslan "Özür dileyeceğine istifa etsin" derken, Hüma Talay "Valinin Twitter üzerinden attığı özür mesajı hiçbir şekilde güvenilir değildir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali'den Gezi'ye selam ve özür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN