Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan dehşete düşüren rakamı açıkladı

Giriş Tarihi: 11.6.2013 11:56 Güncelleme Tarihi: 11.6.2013 13:29

Başbakan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine hitap etti.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

YÜZDE 100'ÜN PARTİSİ OLDUK

Gösteriler amaç değiştirerek farklı noktaya ulaştı.

Sandıktan çıkan sonuçlar tartışmasız bir zafere işaret ettiğinde kendimizi mağrur ve mütekebbir muzafferlerin yerine değil kaybedenlerin yerine koyduk. Asla sokaklara, meydanlara doluşmaya müsade etmedik. Sandıktan zaferle çıktıktan sonra azami hassasiyet gösterdik. 10 yıldır böyle bir hassasiyetle yaklaştık. Farklı etnik grupların meselesine böyle bir samimiyetle yaklaştık. Bize oy vermeyen kitleyi de anlamaya çalıştık.

Biz asla farklı toplum kesimleriyle inatlaşan bir parti olmadık. Daima kucaklayıcı bir dil kullandık. Yüzde 50'nin oyuyla da iktidara gelsek kendimizi yüzde 100'ün partisi olarak gördük. Etnik, bölgesel, dinsel milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık.

76 milyonu bir ve beraber olarak tanımlayan millet kavramı açıklamalarımızda en çok kullandığımız kavramdır. Hep kucaklaşmadan ve bütünleşmeden yana olduk. Her ölçekte insani değerleri en güçlü şekilde savunduk.


DAYATMAYA EYVALLAH ETMEYİZ

Hiçbir kesimin taleplerine kulak tıkamayacağız. Empati kurmaya devam edeceğiz. Sapla samanı karıştıranlara izin vermeyeceğiz. Farklı zeminlerde farklı hesaplaşmaların içinde olanlara fırsat vermeyeceğiz. Siyaset mühendisliği girişimleriyle nasıl baş ettiysek aynı şekilde milletin emanetine sahip çıkacağız. Biz ne kimseye dayatma yaparız ne de kimsenin dayatmasına eyvallah deriz.

Olaylar ilk andan itibaren farklı bir mecraya akmaya başlamıştır. Yanlış algı siyasi istismar neticesinde ortaya çıkmıştır. Proje CHP'li üyelerin onayıyla başlatılmıştı.

Olay çevre hassasiyeti ile izah etmek mümkün değildir. Sokakların halini görüyorsunuz, bu mu çevrecilik? Olaylar nedeniyle 3 gencimiz hayatını kaybederken, bir polisimiz şehit oldu.


ÖNLERİNDE DİZ Mİ ÇÖKECEKTİK?

Tüm Türkiye hedef alınmıştır. Faizlerin yükselmesi, borsanın düşmesi, yatırımcıların ürkütülmesi sistemli bir proje devreye sokulmuştur, içerisi ve dışarı arasında sistemli bir çalışma olmuştur.

Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemler masum çevreci eylemler olarak yansıtılırken diğer şiddet içeren eylemler farklı olarak gösterilmiştir. Türkiye çapındaki eylemlerin hepsi Gezi Parkı eylemlerinin arkasına saklanıyordu. Buradaki eylemlere katılanların yüzde 95'i Gezi Parkı'nın nerede olduğunu bilmezlerdi.

Eylemler sandıktan çıkamayanların kendilerine alternatif yol arama gayretidir.

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nin önündeki caddedeki kaldırımda bir tane kilit taşı kalmadı. İmkanı olsa dev çınarları bile sökerlerdi .

Başbakan geriyor, sert diyorlar. Ne olacaktı? Biz hala bunların önünde diz çöküp, terör örgütü paçavralarını indirin mi diyecektik? Güvenlik kuvvetlerinin zaten en başta bu paçavralara izin vermemesi gerekirdi. Buna sertlik diyorsanız kusura bakmayın bu Tayyip Erdoğan, değişmez.


POLİSE TEŞEKKÜR

AKM'den paçavralar indirildi. Güvenlik güçlerimiz Atatürk Kültür Merkezi'ne sahip çıktı. Güvenlik güçlerimize bu sabah yaptıkları operasyon sebebiyle teşekkür ediyorum.

Gezi Parkı adı üzerinde gezi alanıdır, işgal alanı değildir.

Gezi Parkı bahanesiyle Türkiye üzerinde büyük ekonomik operasyon yapılıyor. Taksim eylemcilerin nerede, nasıl kullanıldıklarını idrak etmelerini özellikle rica ediyorum. Bu eylemler, bazı sermaye gruplarıi faiz lobileri, bazı medya grupları tarafından kullanılmıştır.

İstanbul'a 180 kilometreden suyu getirirken bazı yerlerden ağaçlar söktük. 70 bin ağaç söktüysek 780 bin fidan diktik. İstanbul'u 2040 yılına kadar susuzluktan kurtaracak adımı attık. İstanbul ağaç ve yeşil fukarasıydı. İtalya ve Almanya'dan ağaç ithal ettik.


ORADAN ÇEKİLİN

Göstericileri oradan çekilmeye davet ediyorum. Taksim'de otellerin yüzde 80'i boş durumda. Bütün esnaf ciroları bakımında çökmüştür, bira satanlar hariç. Yaşı 20-25 olan gençlere, AK Parti'den öncesinin bilmeyen gençlere söylüyorum. Sizi Allah için seviyorum. Gençlerin bugün sahip olduğu özgürlük seviyesinin 10,5 yıl önce göremezdiniz.

Bu milletin evladı, 18 yaşında da seçilmeli. Onlar da parlamento çatısı altında fikirlerini dillendirmeli. Bu ülkede gençler, sadece başörtüsü takıyor diye üniversiteye gidemedi. Yurt dışına gitmek zorunda kaldılar. Başbakanlık Ofisi'nin orada, çok yakınımın gelinini yanında 6 aylık çocuğuyla birlikte yerlerde sürüklediler, taciz ettiler.

Afrika'dan dönerken , 2 saatte toplanan İstanbullular bir şey dile getirdi. "Asıl özgürlük budur" dediler.


GEZİ PARKI PİS KOKUDAN GEÇİLMİYOR

Bu ülkenin sanatçıları, profesörleri hangi baskıyı gördü, gençlerin arkasına sığınmasın.

Gezi Parkı'nda aldığım haberlere göre; Gezi Parkı pis kokudan geçilmiyor. Camiye ayakkabıyla gireceksin, orada içeceksin. Bunu ne adına yapacaksın, çevre.

Bazı medya kuruluşlarının bu olayı büyütmek adına nasıl yayın yaptıklarını hep birlikte gördük. Sanatçıların, gazeteteciler, yazarların nasıl bir noktadan emir almış gibi toplumu provoke ettiklerini, nefret suçu işlediklerini gördük. İfade özgürlüğü tehdit altında diyenler, şehirlerde Akil İnsanları tehdit ettiler.

Yeni Anayasa çalışmalarını da bunlar engelliyor.

Yaptıklarımızdan en çok faiz lobisi rahatsız. On yılda Türkiye'nin faizleri düşürmek yoluyla yaptığı tasarruf tam olarak 642 milyar lira. Benim vatandaşımın verdiği her verginin,devletin her gelirinin,100 lirada 45 lirası, faiz lobisine gidiyordu. Solculuk maskesi altında faiz lobisi figüranlığı yapılıyor

Kılıçdaroğlu, derhal istifa etmeli, koltuğu liyakat sahibi birine devretmelidir.

Samimi duygularla gösterilere katıldığını düşündüğüm gençlere artık bunu bitirin diyorum, gözlerinden öpüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan dehşete düşüren rakamı açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN