'Yakınımın örtülü gelinini yerlerde sürüklediler'

Giriş Tarihi: 11.6.2013 14:32 Güncelleme Tarihi: 11.6.2013 14:35
Başbakan Erdoğan, Taksim'deki Gezi Parkı olaylarını değerlendirdiği toplantıda eylemcileri özgürlükçü olarak nitelendirenlere bir zamanlar başörtülü kızlara yapılan zulmü hatırlattı ve bir yakınının gelinin Başbakanlık ofisinin yanında, yerlerde süründürüldüğü söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmasında, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda eylemcileri özgürlükçü olarak nitelendirenlere başörtülü kızlara yapılan zulmü hatırlatarak cevap verdi:

"Başörtülü kızlarımızı, başörtülerinden tutmak suretiyle onları yerlerde sürükleyenler bunun hesabını nasıl verecekler? Bu olaylarda bile çok önemli bir yakınımın gelinini, Başbakanlık ofisimin yanında, yerlerde süründürdüler, kendisini çocuğunu taciz ettiler. Bu mudur özgürlük, çevrecilik? Bütün bunlara sabır sabır sabır dedik. Ben bütün bunlara karşı halkımın duyarlılığı adına, Kuzey Afrika'dan dönerken iki saatte toplanan İstanbullu bir şey dile getirdi aslında. Asıl özgürlük budur dediler."BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yakınımın örtülü gelinini yerlerde sürüklediler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN