Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin olağanüstü toplantısı sona erdi

Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, olaylarının görüşüldüğü toplantı sonrası açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 12.6.2013 08:20
Genel Başkanı , partisinin olağanüstü () toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, olaylarında polisle halkı karşı karşıya getiren yönetim anlayışına son verilmesi gerektiğini belirterek, "Bu kritik süreçte Cumhurbaşkanı süratle bir liderler zirvesi gerçekleştirmelidir. Türkiye bu sorunları aşacak güçtedir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında olağanüstü toplanan MYK, sona erdi. Yaklaşık 2.5 saat süren toplantıda, "Gezi Parkı" olayları görüşüldü. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini dile getirerek, "Gençlerin talepleri halkta bir karşılık bulmuş ve artık meşrulaşmıştır. Gençlerin bu taleplerine bütün siyasal partilerin kulak kabartması ve gereğini yapması gerekiyor. Bu süreçte polisle halkı karşı karşıya getiren yönetim anlayışına süratle son vermeliyiz. Polisle halk karşı karşıya gelmemeli. Bu süreçte orantısız güç kullanan tüm kamu görevlilerinden hesap sorulacağı kamuoyuna tüm açıklığıyla dile getirilmelidir" dedi.

"İçinde bulunduğumuz toplumsal koşullar dikkate alınarak siyasal partiler miting yapmamalı, tansiyon düşürülmelidir" diyen Kılıçdaroğlu, Vatandaşlar derin bir endişe içinde. Bütün siyasi partiler üzerine düşen görevi yapmalı ve toplumda huzur sağlanmalıdır, vatandaşın endişeleri giderilmelidir. Yaşanan gerginlikler sonucu ekonomi kan kaybediyor. Türkiye süratle bu ortamdan çıkarılmalıdır. Uluslararası camiada Türkiye'nin saygınlığı ciddi yara almıştır. Bu, bizi gerçekten üzmektedir. Tüm bunlar dikkate alınarak sayın Cumhurbaşkanına bir çağrıda bulunuyoruz. Bu kritik süreçte Cumhurbaşkanı süratle bir liderler zirvesi gerçekleştirmelidir. Türkiye sorunlarını aşabilecek güçtedir. Sayın Cumhurbaşkanı bu sorumluluğu yerine getirdiği taktirde sorunların aşılmasında büyük bir rol üstlenmiş olacaktır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'nin olağanüstü toplantısı sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN