Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz

İstanbul Valisi Mutlu dün A Haber'de Sevilay Yükselir'in konuğu oldu. Saat 23:00'ten itibaren başlayan program yaklaşık 1 saat sürdü.

Giriş Tarihi: 12.6.2013
İstanbul Valisi , "Kararlı duruşumuzu Taksim'de sürdüreceğiz. Bütün marjinal grupların bu andan itibaren Taksim Meydanı'nda emniyet güçlerimizin karşısına çıkmamalarını ve geri çekilmelerini kendilerine şiddetle tavsiye ediyorum' dedi. Mutlu, Taksim Meydanı'ndaki olaylarla dün iki basın açıklaması yaptı. Mutlu gece yaptığı açıklamada asıl maksadın devlet-vatandaş çatışması çıkartmak olduğunu belirttti. Vali Mutlu, ''Değerli halkımızdan ricalarım oldu. Bizlerin meydanda polisle çatışmak üzere ısrarlı bir şekilde saldırılarını sürdüren marjinal gruplarla mücadele etmek noktasında desteklenmemiz ve özellikle alanın boşaltılmasını rica ettim ve bu talebimi şu anda da çok net bir şekilde değerli halkımıza özellikle paylaşmak istiyorum"dedi. Mutlu şunları söyledi: "Ülkemizi ciddi bir çatışma ortamına çekmek isteyen ve 15 gündür İstanbullulara yaşatmış olanlara karşı bugün çok daha farklı bir yöntem içerisinde tutumumuzu sürdüreceğiz. 15 gündür Taksim alanına halkımıza açmış olan devlet irademizin bugün itibariyle Taksim Meydanı'nda güvenliğin tam anlamıyla sağlanıncaya kadar sevgili halkımızın bulunmamasını rica ediyorum. Taksim alanı marjinal gruplardan tamamen entegre edilinceye kadar, halkımıza açılıncaya kadar tedbirlerimizi sürdüreceğiz. Alınacak tedbirlerde emniyet güçlerimize herkesin yardımcı olmalarını rica ediyorum."

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

AİLELERE ÇAĞRIDA BULUNDU
Mut lu, Taksim Gezi Parkı'nda eylemlerini sürdüren geçlerin ailelerine de çağrıda bulundu. Mutlu, gençlerin can güvenliğinden endişe duyduğunu belirterek, "Gezi Parkı'ndaki çocuklarımız masum dileklerle başlatmış oldukları tabloda ülkemizin geldiği noktayı görüyorlar. Ailelerinden özellikle şu andan itibaren yavrularımızın o bölgeden ayrılmalarını özellikle istirham ediyorum. Bu bir müdahale değildir"dedi.

"Dünya basınında Suriye 3. haberler olarak gösterilirken Türkiye'deki olaylar ilk haberden ve sürekli bir şekilde canlı olarak veriliyor. Bizim medyamızda sanki polisler gösterici gibi haber yapılıyor. Biz yarım saat sonra bu adamı yakalayıp adını sanını verdik. Eskiden devrimci karargah örgütü üyesi içeride yatmış çıkmış. Fotoğraflarını verdim ve hala inanmıyorsanız bir daha duyuruyorum dedim. Benim polisim üzerinden acıtasyonlar yapılıyor. Yakalanmasa üzerimizde kalacak. Halkımızın onun için dikkatli olmaya davet ediyorum. Halkımızın dikkatli olmasını istiyoruz. Hala risk vardır, ailelerin çocuklarını oradan almalarını rica ediyoruz. Kullanılan gaz ve su ile ilgili Zerre-i miskal kadar memnuniyet duymuyoruz. Bu provokasyonu engellemek için mücadele eden halkımıza minnet duyuyorum. Attığım tweet'lerle alanı süratle terketmeleri ve marjinal gruplara müdahalenin kolaylaşmasını istedim ve hemen çekilip bize yardımcı oldular. Biz gençlerimizi seviyoruz ve onların ayaklarına tırnaklarına bir taş değsin istemiyoruz. Herşey gönüllerince olsun aileleriyle mutlu mesut yaşasınlar. Çatışma ortamından alieler çocuklarını alsınlar. Teşekkürler..."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN