Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Mutlu'dan 'Gezi'dekilere sürpriz tweet

Giriş Tarihi: 13.6.2013 15:36 Güncelleme Tarihi: 13.6.2013 17:18

İstanbul Valisi , Twitter hesabında yayımladığı mesajında, eylemcilerine çağrıda bulundu.

Vali Mutlu 'Çevre duyarlılığıyla hareket eden' gençler ile artık Twitter üzerinde değil yüzyüze görüşmek istediğini belirtti ve cep telefonu numarasını patlaştı. Mutlu 'na gitmeyi planladığını da açıkladı.

İstanbul Valisi Mutlu, 262 bini aşkın takipçisi ile son mesajlarını birkaç dakika önce paylaştı. Vali Mutlu paylaştığı mesajlarında şunları kaydetti:

"Gezi Parkı'nda "çevre duyarlılığıyla hareket eden gençler", bana ait 05323078687 No'dan yüzyüze görüşmek için arayabilirsiniz."

"Gezi Parkı'nda 'çevre duyarlılığıyla hareket eden' gençlere öneriyorum; Artık Twiteer'dan değil yüz yüze de görüşelim.

Gezi Parkı'nda kalıp benle görüşmek isteyenler Twiteer hesabımdan bana ulaşsınlar. Uygun bir mahalde buluşalım. Basına da görüntü verebiliriz arzu ederseniz. Bilahare en kısa zamanda Gezi Parkı'nda sizi ziyareti planlıyacağım. Bunu da konuşuruz. Selamlar iyi günler."

Vali Mutlu'nun o tweeti:"ŞU AN İÇİN MÜDAHALE KARARI YOK"

İstanbul Valisi , Gezi Parkı'na şu an itibariyle bir müdahale kararının olmadığını söyledi.

İstanbul Valisi Mutlu, NTV'nin canlı yayınında soruları cevaplandırdı. Vali Mutlu, 'Gezi Parkı olaylarında bir yanlışınız var mıydı? sorusuna "Hatasız kul olmaz. Dolayısıyla her işlem için daha iyisini yapabilir miyiz diye sorabilirsiniz. Ama bir özeleştiri yapıyorum zamanı gelince paylaşırız" cevabını verdi.

Vali Mutlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüşen Hülya Avşar'ın açıklamalarıyla ilgili olarak da, "Hülya Avşar nasıl böyle bir izlenim aldı bilmiyorum. Ama bize böyle bir talimat yok. Bizim de bir hazırlığımız yok. Bu hanımefendinin kendi iç değerlendirmesidir. Ama müdahale olacak diye kimse düşünmemelidir. Şu an itibariyle müdahale söz konusu değil" dedi.

'Müdahale olursa grupları nasıl ayrıştıracaksınız' sorusuna ise Vali Mutlu, "Bizim birinci hedefimiz kesinlikle müdahale değil. Eğer öyle olsaydı. Geçen sabah ki çalışmamızda AKM'den ve anıttan pankartları indirmekle kalmaz Gezi Parkı'na da girerdik. O akşam biz isteseydik 200 metre daha gider, hadi arkadaşlar toparlanın bu akşam evinizde yatacaksınız derdik" cevabını verdi.

Gezi Parkı'na girildi mi sorusuna ise Mutlu, "Kesinlikle girilmedi. Bazı gaz bombaları düşmüş olabilir, kokusu ulaşabilir çünkü çatışma ortamıydı. Girseydi zaten fotoğrafları herkes Twitter'dan paylaşırdı zaten. Radikal gruplar bombaları atıp park içine de attı. ama isteseydik girerdik. Şu an bile. Girersek eğer provokasyonlar olabilir. Önce kendileri yaktı sonra da bazı belediye çalışanları yaktı. Buna benzer provokasyonlar olabilir" yanıtını verdi.

Vali Mutlu, oradaki gençlerin bazı marjinal grupların tahriklerine kapılmamaları uyarısında da bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Mutlu'dan 'Gezi'dekilere sürpriz tweet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN