Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara'da tarihi miting

Giriş Tarihi: 15.6.2013 14:53 Güncelleme Tarihi: 15.6.2013 21:20

"Büyük Oyunu Bozmaya Haydi Tarih Yazmaya" sloganıyla düzenlenen miting için Ankara Sincan Pazar yerinde hazırlıklar tamamlandı. Meydanda toplanan kalabalık 'ın konuşmasını coşkuyla takip etti.

, miting alanına geldi ve platformda kalabalığı selamladı.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:


KURULAN TUZAĞI ANLADINIZ

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Mahşeri buluşmanın içinden Ankara'yı, tüm Türkiye'yi, tüm dünyayı yürekten selamlıyorum. Bu heyecanı bizimle paylaşan Avrupa ve ABD'deki dostlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye'yi anlamak isteyen Sincan'a baksın. Sessiz yığınların sesini duymak isteyenler Ankara'ya kulak versin.

Artık torunum bile sabah 'Dik dur eğilme bu millet seninle' diyerek beni kaldırıyor. Demokrasi ve milli iradeye sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum.

Benim milletimin kalp gözü açıktır. Siz oynanan oyunu gördünüz, kurulan tuzağı hissettiniz. Siz yapılan saldırıların hedefini anladınız. Bu meydanda tek bir yürek olarak haince saldırıları bozuyor ve millet burada diye tüm dünyaya haykırıyorsunuz.


YEREL SEÇİM KAMPANYASININ İLK ADIMI

Biz el uzaktık, birileri bize yumruk uzattı. Yumruk uzatanla toka yapılır mı? Sincan'dan yola çıktık. Bu miting, aynı zamanda Mart 2014 seçimlerinin yerel kampanyasının ilk adımıdır.

Kimsenin Türkiye'yi yeniden sokak sokak ayırmasını, birbirine düşman edilmesine müsade etmeyeceğiz.

Bizim millet olarak öyle bir direniş tarzımız vardır ki, tüm tuzakları bozar. Biz, duada direniriz, sükut ederek, sabrederek direniriz ama onlar bunu anlamaz. Biz 27 Mayıs'ın karanlığını işte böyle bir direnişle aştık. 12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın, 27 Nisan'ın karanlığını böyle aştık. Birileri gibi molotof ve sapan atanlardan olmadık. Tencere tava çalarak komşusunu rahatsız edenlerden olmadık.


İHANET ŞEBEKESİNİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ

Çapulcudan rahatsız olmuşlar. Kamu düzenin bozmak suçtur. Kusura bakma, hukuka uyacaksın. Hakkımdır diyerek benim hakkımı gasp edemezsin.

12 tane parti teşkilatımız yakıldı, yıkıldı. Hani demokrasi diyordunuz. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Olayın aslı Gezi Parkı mı? Bunların hepsini belgelerle belli sürede sizlere açıklayacağız. Bu iş içeride ve dışarıda organize bir şekilde belgelerle elimizde. Bu ihanet şebekesini ortaya çıkaracağız.

BAŞÖRTÜLÜLERE SALDIRI YAPILIYOR

Başörtülü bir bayan araba sürüyor, arabaya vuruyorlar. Başörtülü bir bayan eşini bekliyor, ona saldırıyorlar, bebeğiyle birlikte yerde sürüklüyorlar.

Camilerimize ayakkabıları ile girdiler, sabrettik, ediyoruz.

Tüm insanlık dışı hareketlerin sonucunu yargıda soracağız. 8 ay daha sabredeceğiz, milletin önüne sandık gelince hesabı orada soracağız.

Türkiye 17 gündür ibretle izlediğimiz ve tarihe de bu şekilde kaydedilecek günler yaşadık.


ÇOK FARKLI OYUNLAR SAHNEYE KONULDU

Çevre duyarlılığı ile oraya çıkan kardeşlerimi diğerlerinden ayırıyorum. İş daha ilk günden itibaren çok farklı bir noktaya gitti. Orada illegal örgütler vardı. Çok farklı oyunlar sahneye konuldu.

Uluslararası medya her türlü ikiyüzlülüğü sergiledi. Bazı siyasetçiler bir mezhep çatışması çıkarmak için her şeyi yaptılar. Sosyal medyadaki yalan haberlerle akıl almaz provokasyonlara girişildi.

Bize nasıl tuzak kurulduğunu görmenizi istiyorum. Çevre, ağaç diyerek konuyu saptırmak istiyorlar. Yapılan şiddeti, tahribi örtmek istediler. Masum talebin arkasına sığınarak büyük bir siyasi provokasyonun içine girildi.

(Miting alanındaki kalabalık MHP'li gruba teşekkür etti)

Bütün bu olayların zamanlamasına dikkatinizi çekiyorum. Mayıs ayında Türkiye çok güzel gelişmeler yaşadı. 10.5 yıl boyunca olmaz denilenler oldu, yapılamaz denilenler yapıldı. Geçtiğimiz mayıs ayı Türkiye için çok anlamlıydı.

Mayıs ayında şunlar oldu:
1- 46 milyar dolarlık İstanbul'a 3. havalimanının ihalesini gerçekleştirdik.
2- Japonya ile 22 milyar dolarlık nükleer santralinin kurulması için adım attık.
3- İstanbul Boğazı'na 2.5 milyar dolarlık yatırımla yapılacak 3. köprünün temelini attık.
4- İstanbul Borsası, 93 binin üzerine çıkarak rekor kaydetti.
5- Merkez Bankası rezervi 135 milyar dolara çıktı.
6- Gösterge faizi yüzde 4,61'e indi. Bu faiz bu milletin cebinden çıkıyordu, faiz lobisine gidiyordu. Bunun toplamı 642 milyar dolar. bundan rahatsız oldular.
7- 4 tane kredi derecelendirme kuruluşu Türkiye'nin kredi notunu mayıs ayı içerisinde artırdı.
8- IMF ile ilişkilerimizde tarihi gelişme yaşandı. 14 Mayıs'ta son taksidi ödedik ve IMF'ye olan borcumuzu sıfırladık.
9- Enflasyonda, sanayi üretiminde, dış ticarette yeni rekorlara ulaştık.
10- Çözüm sürecinde çok güzel neticeler aldık. 6 aydır Doğu'dan, Güneydoğu'dan kötü haber gelmiyor.


REYHANLI'YI YAPAN CHP'Yİ ESAD'A GÖTÜREN KİŞİ

Bunlar önce Reyhanlı'da 53 kardeşimizi şehit ettiler. Bu 53 şehidimizle ilgili de ileride konuşacağım. Ama anamuhalefetin genel başkanının konuşması lazım. CHP'nin milletvekilleri Suriye'ye niye gittiler, onları götürüp, getiren kim? Oyunun içinde kimler var? Yavaş yavaş çözülüyor. Reyhanlı'yı yapan ve yeni saldırılar yapan alçağın, CHP heyetini iki kez Şam'a götürüp Esad alçağıyla görüştüren kişi olduğunu tespit ettik.

Kılıçdaroğlu, yalancıdan başbakan olmaz diyor. Onun için Kılıçdaroğu başbakan olamaz.


HESABINI SORACAĞIZ

Reyhanlı saldırısının ardından hemen ardından başka bir tuzak kurdular. Taksim olaylarının başında bir sanatçı çıktı, tweet attı, "Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı?" dedi. Bu ülkede hukuk varsa sana bunun hesabını soracağız. CHP'nin milletvekili çıkıyor mesele Gezi Parkı değil diyor, mesele AK Parti iktidarını devirmek.

Ankara'da her tarafını yakıp yıkanların Gezi Parkı ile ne alakası var? Pek az samimi insanların dışında bunların derdi büyüyen Türkiye'yle.

Bunlar 17 gün boyunca tiyatro içinde tiyatro sergilediler. Elllerinde Türk bayrağı salladılar, bir tarafta Türk bayrağını yaktılar. İçki şişelerinin içinde güya çadırdan mescit yaptılar, diğer tarafta camiye ayakkabılarıyla girip içki içtiler.

AKM'ye terörist posterleri ile Atatürk posterleri yanyana asıldı. Hani siz ulusalcıydınız?

Polis müdahalesini günlerce ağzından düşürmeyenler kendi şiddetlerini gözardı ettiler. 600'ü aşkın polisim yaralandı. Ey ulusalcılar bu polise nasıl saldırdınız?

Bu millet tuzaklara eyvallah etmez. Sizin verdiğiniz emaneti önce Allah, sonra siz alabilirsiniz. Hiç kimse kuru gürültü yaparak demorkasiyi askıya alamaz. Sandıkla gelmiş hükümete kimse kast edemez. Biz de emaneti canımız, namusumuz gibi koruyacağız. Hiç kimse bizi korkutamaz. Hiç bi sermaye grubu, faiz lobisi, karanlık odak bize geri adım attıramaz.

Biz bu yola tıpkı Menderes, Özal, Erbakan gibi kefenimizle çıktık. Biz yalnız Allah'a hesap verir, ondan başka kimseden emir ve talimat almayız.

Dünyanın her yerinde Türk bayrağı gururla dalgalanıyor. Dünyanın her yerinde Türk pasaportu artık itibar görüyor

Hep birlikte bu ülkeyi inşa edeceğiz.

Taksim Gezi Parkı yargı sürecindedir. Yargı sürecindeyken orada durmanın anlamı yoktur.

Yarın İstanbul mitingimiz var. Taksim yarın boşaldı boşaldı, boşalmadığı takdirde bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir.


MEYDAN DOLDU TAŞTI

Vatandaşlar, öğle saatlerinden itibaren mitingin yapılacağı Sincan Pazar yerini doldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vatandaşlara hitap edeceği platform kurulurken, platfomun arka fonunda "Büyük
Oyunu Bozmaya Hadi Tarih Yazmaya" sloganı yer aldı.

Alanın hakim noktasına büyük bir Türk bayragı, Atatürk ile Başbakan Erdoğan'ın posterleri yan yana asılırken, mitingi alanı da yoğun şeklide AK Parti bayraklarıyla süslendi.

Alana bakan binalara asılan "Bırak Tencereyi Tavayı Gel Gör Ankara'daki Havayı", "The World İs Wathcing The Realities Now"," İnönü'yü Park
Yapalım Adını Çarşı Koyalım", "Son Sözü Çapulcular değil Aziz Milletimiz Söyler", "Kur'an, Bayrak ve Vatan, İşte Adam Gibi Adam" ve "Oy'un Büyük Türkiyem" afişleri dikkati çekti.

Yerli ve yabancı basının büyük ilgili gösterdiği mitingde yaklaşık 200 gazeteci görev alıyor.

Bu arada Ankara Emniyet Müdürlüğünün Sincan genelinde geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlendi. Alanda eğitimli köpekler eşliğinde bomba araması yapılırken, mitinge gelenlerin alana gireceği 3 yerde arama noktaları kuruldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'da tarihi miting
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN