'Dik dur eğilme Balkanlar seninle'

Giriş Tarihi: 15.6.2013

Taksim Gezi Parkı olaylarında Başbakan Erdoğan'a destek vermek için Bosna Hersek'in Zenitsa ve Makedonya'nın Gostiva kentlerinde mitingler düzenlendi. Bugün de ABD'deki Türkler toplanıyor

Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto etmek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek için dün Bosna Hersek, Makedonya ve Malezya'da mitingler yapıldı. Bosna Hersek'in Zenitsa kentinde bazı sivil toplum kuruluşları Aliya İzzetbegoviç Meydanı'nda toplandı. Grup, "Tayyip Erdoğan'ın ve hükümetinin yanındayız" sloganları attı, "Türkiye'de barış, dünyada barış", "İstikrarlı Türkiye, istikrarlı Avrupa" yazılı dövizler açtı. Bosna Hersek Dostluk Köprüleri Derneği Başkanı Yasmin İmamoviç, olayların, Türkiye'yi gelişmişlik yolundan alıkoyamayacağını vurguladı. Makedonya'daki Türk sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler de Gostivar şehrinde miting düzenleyerek "Kardeşlik Adına Seninleyiz" mesajı verdi. Binlerce kişinin katıldığı mitingde "Dik Dur Eğilme, Balkanlar Seninle", "Seni Yalnız Bırakmayacağız", "Bu Oyunu Bozmaya, Haydi Tarih Yazmaya" pankartları dikkat çekti.

BUGÜN ABD'DE EYLEM VAR

Malezya'da ise Müslüman Gençlik Hareketi (ABIM) ve Malezya İslam Partisi ise başkent Kuala Lumpur'da Cuma namazı sonrası "Suriye'yi Kurtar, Türkiye'yi Destekle" mitingi gerçekleştirdi. Bugün ise Türk- Amerikan Dernekleri Federasyonu New York'ta "Vatana Sahip Çıkıyoruz, Kaosa Dur Diyoruz" mitingi yapılıyor. Almanya'daki Türk Demokratlar Birliği de bugün Avrupa'nın 30 kentinde bilgilendirme broşürleri dağıtacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Dik dur eğilme Balkanlar seninle'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN