Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cuma Namazı'nda Kocatepe Camisi bombalanacaktı

Suriye'ye kaçmaya çalışırken Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyü yakınlarında yakalanan N.E'nin emniyetteki ifadesinde, cuma namazı sırasında Ankara Kocatepe Camisi'ne bomba koymayı planladıkların söyledi öğrenildi.

Giriş Tarihi: 16.6.2013 10:48 Güncelleme Tarihi: 16.6.2013 15:27
Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırı da 53 kişinin ölümü yüzlerce kişinin yaralanmasından sorumlu olduğu ileri sürüle N.E. yakalanıp tutuklandı. N.E.'nin polise verdiği ifadede ise Ankara ve Konya'da daha büyük bir saldırı planladıkları ortaya çıktı. N.E. ifadesinde saldırı emrini Suriye'den aldığını, planda önce Ankara'da Kocatepi Camisi'ne bomba koymak olduğunu belirterek, "Kocatepe Camisi'ne Cuma Namazı zamanı bomba koyacaktık. Reyhanlı'da patlattığımız bombanın aynısın camiye koyacaktkı. Ölü sayısı fazla olması için cuma namazı vakti seçilecekti. Ancak polis Ankara'da çok fazla önlem aldığı için bunu yapamadık" dediği ileri sürüldü.

N.E.'nin Ankara'dan sonra Konya'ya geçtiklerini burada yine Mevlana Camisi'nde cuma namazı vakti bomba koymayı planladıkları ancak güvenlik önlemleri nedeniyle buraya da bomba koyamadıklarını bu nedenle güvenliğin daha az olduğu Reyhanlı'ya bomba koyarak patlattıklarını söylediği iddia edildi.

Ayrıca N.E.'nin Reyhalı'nın mezhep çatışması çıkartılması için özellikle seçildiğini belirttiği ileri sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cuma Namazı'nda Kocatepe Camisi bombalanacaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN