Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İhanet şebekesini milletimize açıklayacağız'

Giriş Tarihi: 16.6.2013

Ankara'daki Milli İradeye Saygı Mitingi'nde konuşan Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak "Bu, içerden ve dışardan koordineli biçimde yürütülen bir süreçtir. Bütün belgeler elimizde' diye konuştu

Başbakan Tayyip Erdoğan, Taksim'de başlayan ve 19 gündür devam eden olaylar için "Bunların hepsi misilleme" dedi. Elinde belgeler olduğunu ve sürecin içeride ve dışarıda koordineli bir şekilde yürütüldüğünü dile getiren Erdoğan, "Bu ihanet şebekesini milletimize açıklayacağız" diye konuştu. "Bizi hiçbir güç korkutamaz" mesajı veren Erdoğan, Gezi Parkı ile ilgili "Siz boşaltmazsanız, bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmasını bilir" dedi. Ankara Sincan'da 'Milli İrade'ye Saygı' mitinginde konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:
Biz 10,5 yıldır milletimizin her kesimi ile Türkiye'yi ekonomide demokraside hak ve özgürlüklerde dünyanın en ileri ülkelerinden olması mücadelesini verdik. Herkese biz el uzattık. Birileri bize yumruk uzattı. Yumruk uzatanla tokalaşırmı? Ne yazık ki bunun talihsizliği içerisinde bugün buradan yola çıktık. Sincan'da başladık. Bu aynı zamanda Mart 2014 seçimleri kampanyasının ilk adımıdır.
İşte Türkiye manzarası bu. Bu manzarada kavga yok. Bu manzarada yakıp yıkmak yok. Demokrasinin, hukukun, milli iradenin sesini duymak isteyen Ankara'ya gelsin. Sessiz yığınların sesini Ankara'dan işitsin
Tüm tuzakları altüst eder, tüm direnişleri bastırır, oyunları bozarız. Biz duada yakarışımız ile direniriz. Sabrederiz. 27 Mayıs'ın, 12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın karanlığını böyle bir direnişle aştık.
Çapulcudan çok rahatsız olmuşlar. Dedim ki 'Düzeni bozma gayreti içerisinde olanlara çapulcu denir'. Aynı zamanda kamu düzenini bozmak suçtur. Eğer laik demokratik hukuk devleti içerisindeysek bunlara uyacaksın.
12 parti teşkilatımız yakıldı. Sana ne yaptı? Hani demokrasi, hak, hukuk diyordunuz? Başta Taksim Meydanı olmak üzere sesleniyorum. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Bunların hepsi misilleme bunları belgeleri ile açıklayacağız. Bu iş dışarıda ve içeride koordineli ilerleyen bir süreçtir. Bu ihanet şebekesini milletimize açıklayacağız.
Başörtülü bayan araba sürüyor arabasına vuruyorlar. Saldırıyorlar taciz ediyorlar. Başörtüsünü alıp 6 aylık çocuğunu tekmeleyip yerlerde sürüyorlar. Sizin özgürlük anlayışınız bu mu?
Bize nasıl bir oyun oynadıklarını tuzak kurduklarını çok iyi görmenizi istiyorum. Bu medya, siyasetçiler, sosyal medya işin aslını gizliyor. Çevre hassasiyetini amacından saptırarak büyük bir tertibin içerisinde oldular.
Taksim olaylarının başında bir sanatçı çıktı bir tweet attı. Diyor ki 'Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş sen hala anlamadın mı?' Eğer bu ülkede hukuk varsa sana bunun hesabını soracağız. Bu itiraftır.
Taksim boşaldı boşaldı, boşalmadığı takdirde bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir. Geldiler kabul ettik. Herşeyi söyledik. Bana söyledikleri tamam madem ki plebisit yapacaksınız. Çoğunluk dedi ki ne kadar güzel. Kararı 10'da açıklayacağız dediler açıklamadılar. 3'te açıklayacağız dediler açıklamadılar. Bu devlet sizin oyuncağınız değil.

"KİMSE BASKI YAPAMAZ"
Başbakan Erdoğan konuşmasnın bir bölümünde ise şunları söyledi: "Milletin tercihi ile işbaşına gelmiş hükümete kimse baskı yapamaz. Hiç kimse bizi korkutamaz. Hiçbir sermaye grubu, hiçbir faiz lobisi bizi korkutamaz. Geri adım attıramaz. Biz bu yola millet için çıktık. Milletle beraber çıktık. Biz bu yola tıpkı merhum Menderes gibi Özal gibi Erbakan gibi kefenimiz ile çıktık. Biz sadece Allah'a hesap verir başka kimseden talimat almayız."

"BÖYLE UYANDIRIYOR"
Başbakan Erdoğan, miting esnasında "Dik dur eğilme, bu millet seninle" tezahüratı yapılınca "Beni torunum da böyle uyandırıyor" dedi. Erdoğan şunları söyledi: Bunları öyle söylediniz ki, 3,5 yaşındaki torunum bile beni 'Dik dur eğilme bu millet seninle' diye kaldırıyor. Hiç endişeniz olmasın biz bu yola kefenimizle çıktık. Bu kervan bu yolda yürüyecek. Bu millet partisi, etnik kökeni mezhebi ne olursa olsun ülkesine istikbaline sahip çıkıyor.

ÜLKÜCÜLER DESTEKLEDİ
Ankaragücü başta olmak üzere 3 büyük takımın taraftarları da formalarıyla geldi.
Alana "Bırak Tencereyi Tavayı Gel Gör Ankara'daki Havayı", "The World Is Wathcing The Realities Now", " İnönü'yü Park Yapalım Adını Çarşı Koyalım" afişleri asıldı.
Sincan'daki mitingi yaklaşık 200 gazeteci izledi.
Erdoğan'ın konvoyunu 20 araçla karşılayan bir grup Ülkü Ocakları bayrakları açtı ve "seninleyiz" mesajı verdi. Erdoğan da "Gençleri selamlıyorum" diyerek jeste karşılık verdi.
Polisin yaptığı hesaba göre mitinge 280 bin kişi katıldı.
Başbakan Erdoğan'ın hitap edeceği platformun arka fonunda "Büyük Oyunu Bozmaya, Hadi Tarih Yazmaya" sloganı konuldu. Alana büyük bir Türk bayrağı, Atatürk, Erdoğan posterleri yan yana asıldı. 'Haydi Bir Daha' şarkısı çalındı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İhanet şebekesini milletimize açıklayacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN