Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taksim'e 1 günde 20 ağaç, 152 bin çiçek

Taksim meydanı ve Gezi Parkı çevresinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları dün geceden bu yana aralıksız sürüyor.

Giriş Tarihi: 16.6.2013 20:51
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı yaklaşık 1000 kişilik ekip dün geceden bu yana Taksim ve çevresinde temizlik çalışmalarına devam ediyor.

Temizlik çalışmalarının yanı sıra Park Bahçeler ve Yeşil Alan Daire Başkanlığı da tahrip edilen yeşil alanları yeniden düzenliyor. Planlanan çalışmalar çerçevesinde ilk etapta Taksim'e 20 yeni yetişkin ağaç, Cumhuriyet Anıtı çevresi ile gezi parkı havuzlarının çevresine ise 152 bin çiçek dikiliyor. Gösteriler sırasında tahrip edilen otobüs durakları, tabelalar, trafik ışıkları, yön levhaları, ilan panoları, trafik kameraları, kaldırımlar da sürdürülen çalışmalar çerçevesinde yenileniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada onarım çalışmalarının kısa sürede tamamlanmasının hedeflendiği belirtildi.

ERDOĞAN KAZLIÇEŞME MEYDANI'NDA 'GERÇEK ÇEVRECİLER İŞBAŞINDA' DİYEREK GÖNDERME YAPTI


Kazlıçeşme'de 1 milyon insana hitap eden Başbakan Erdoğan, Taksim'deki temizlik çalışmalarını anlatırken şöyle konuştu: "Bakın bir grubu kabul ettik onlara aynı şeyi söyledim, yargı ne karar verirse onu yapalım ama ona rağmen halk ne diyorsa referandumla o kararı verelim dedim. Çoğu dediki güzel, tamm dedim ozaman gider gitmez söyleyin Gezi Parkı'nı boşaltsınlar, çünkü Gezi Parkı herkesin parkıdır. Boşalttınız boşalttınız yoksa bedeli ne olursa olsun Kılıçdaroğluna rağmen orayı boşaltacaz. Şuanda Gezi Parkı boşaltıldı, Taksim meydanı boşaltıldı, belediyemiz orayı temizledi çiçeklendirmelerini yapıyor, çevreciler işbaşında kim bu çevreciler AK Parti hükümeti."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim'e 1 günde 20 ağaç, 152 bin çiçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN