Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu: Olayların içinde olmadık

Giriş Tarihi: 19.6.2013

"Gençler kazandı, Erdoğan yenildi" diyen Kılıçdaroğlu, eylemler için "halk hareketi" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı olayları ile ilgili CHP olarak eylemlerin içinde olmadıklarını, yaşananların bir halk hareketi olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında şöyle dedi:
Şimdi fişlemeye kalkıyorsun. İstediğin kadar fişle, o fişlerin tamamını yırtıp çöp sepetine atacağız CHP'nin iktidarında.
Polis takviyesi yapıyor, 'asker de indiririz' diyorlar. İster polisinle, ister askerinle gel, ister yandaşınla gel.
O çocukları zalimlere yedirmeyeceğiz, diktatörün hırpalamasına izin vermeyeceğiz. O gençlere sesleniyorum; siz kazandınız, Recep Tayyip Erdoğan yenildi. Gençler, öyle bir tarih yazdınız ki, Mustafa Kemal'in çocukları olduğunuzu bütün dünya duydu.
Taksim'de bir genç sadece duruyor. Bu adam seni protesto ediyor. Sessizlik en büyük eylemdir farkında değiller. O duran adama da diktatörü korkuttuğu için yürekten teşekkür ediyorum.
Arzu Çerkezoğlu bir patoloji uzmanı. Başbakana 'Bu olay, sosyolojik bir mesele olmuştur' diyor. Diktatörün yanıtı, 'Haddinizi bilin. Sosyolojiyi sizden iyi bilirim' oluyor. O her şeyi bilir. Sosyologdur, patologdur, antropologdur, embriyologdur, jinekologdur. Bu aynı zamanda vantrologdur yani karnından konuşur.
Artık Türkiye'nin diktatörden kurtulma zamanı gelmiştir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu: Olayların içinde olmadık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN