Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte müftü karısının sonu

Milyonları kandırarak kendisini müftü karısı olarak tanıtan CHP'li Burhaniye eski ilçe başkanının karısı Gül Taşlı Cenal, partisinden istifa etti. Cenal'a sert tepki CHP İstanbul Milletvekil Faik Tunay'dan geldi.

Giriş Tarihi: 21.6.2013 09:28 Güncelleme Tarihi: 21.6.2013 09:54
CHP ilçe yönetimi, parti üyesi de olan Gül Taşlı Cenal hakkında disiplin süreci başlattı. Disiplin sürecinin başlamasından kısa bir süre sonra Cenal, CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Edinilen bilgilere göre eski CHP Burhaniye İlçe Başkanı Faruk Cenal'ın eşi olan Gül Taşlı Cenal, çektiği video görüntüsüne ilişkin olarak yakın çevresine, "Tepkimizi mizansen yoluyla ortaya koymak istedim, bir kurguydu. Fakat videoyu yayınlamak gibi bir niyetim yoktu. 10-12 yaşlarındaki yeğenlerim tarafından çekilen video iradem dışında sosyal medyada yayınlandı. Zaten fark eder etmez videoyu sildik. Ancak geçen sürede kayıt dağılmış oldu" çerçevesinde bilgi verdi.

Videoda ifade ettiği gibi müftü eşi olmayan ve başörtüsü takmayan Gül Taşlı Cenal ile ilgili olarak Burhaniye İlçe Başkanlığı yönetimi dün akşam saat 17.00 sularında toplanma kararı aldı. İlçe yönetiminin eğiliminin Gül Taşlı Cenal'ın partiden ihraç edilmesi yönünde olduğu öğrenildi.


FAİK TUNAY'DAN O KADINA SERT TEPKİ

CHP İstanbul Milletvekil Faik Tunay, Samanyolu Haber TV'de yayınlanan Günlük programına katıldı ve Samanyolu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu 'nun sorularını cevapladı.

Faik Tunay, skandala imza atan CHP'li kadın Gül Taşlı Cenal'ın "Yeğenlerim kaset çekmiş, parodi oynuyorduk." şeklinde savunma yapmasına da tepki gösterdi.

"Ya bıraksın o yeğenlerim kaset çekmişi bilmem neyi. Öyle parodiyle marodiyle bu işler olmaz. Sen niye böyle bir şey yapıyorsun. Bunu sorgulamak lazım. Yapma kardeşim, niye böyle bir koz verip koskoca bir partiyi zor durumda bırakıyorsun. Bunu tasvip eden olamaz."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte müftü karısının sonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN