Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Şimşek: Türkiye'nin temelleri sağlam

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 3 haftadan bu yana süren gezi parkı olayları Türkiye'ye çok büyük zararlar verdiğini belirterek, "Bu sadece Türkiye'nin itibarı ile sınırlı değildir" dedi.

Giriş Tarihi: 22.6.2013 19:13
Malatya'da bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Valilik ziyareti sırasında Taksim Gezi Parkı olayları ile ilgili soruları yanıtladı. Bakan Şimşek, son 3 haftada Türkiye'nin hiç hak etmediği bir çerçevede küresel yatırımcılara gösterildiğini söyledi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'den görüntüler çok dar alanlardan olmakla birlikte sanki bütün Türkiye hakikaten yakılıp yıkılıyormuş, sanki Türkiye'nin tamamında yıkıcı bir takım gösteriler varmış gibi bir resim yansıtıldı" dedi. Gösterilen bu resmin küresel ve doğrudan yatırımcıları tedirgin ettiğini dile getiren Şimşek, bu olayların Türkiye'ye çok büyük zararlar verdiğini söyledi.

Türkiye'nin dünyada birçok alanda devam eden ilişkileri bulunduğunu ifade eden Bakan Şimşek, bir an önce herkesin bu ülkenin huzuruna sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Bu tür olayların ileride ülkede işsizlik gibi bazı sorunlar doğurabileceğinin altını çizen Bakan Şimşek, "Biz vatandaşımıza iş, aş bulmaya devam edeceğiz, evimizi düzene koymaya devam edeceğiz" dedi.

Birçok yapısal sorunu çözdüklerini dile getiren Bakan Şimşek, bazı sorunların olduğunu ve bunlarında kalıcı çözümlerle yönetildiğini belirterek, şöyle devam etti:

"O bankanın, şu bankanın değerlendirmesi üzerine ben yorum yapamam. Ama genel olarak. Bu günkü şartlarda çizeceğim resim bu. Türkiye'nin temelleri sağlam, bazı dediğim gibi sorunlarımız varsa da onlar iyi yönetiliyor. Burada en önemli konu; siyasi istikrardır. En önemli konu bizim son 10 yıldır inşa ettiğimiz güven ortamıdır, milletimiz arkamızdadır. Dolayısıyla Türkiye bu yeni dönemi de bu çerçevede götürecektir ve aşacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Şimşek: Türkiye'nin temelleri sağlam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN