Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu: Bazı açıklamalardan biz de rahatsısız

Giriş Tarihi: 22.6.2013
Almanya ile yaşanan gerginlik konusunda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Avrupa Birliği ve Başmüzakereci Egemen Bağış şu açıklamaları yaptı:
Davutoğlu: Büyükelçi Karslıoğlu ile telefonda görüştüm. Kendisine bazı görüşler ifade edilmiş o da perspektifimizi yansıtacak cevaplar vermiş. Ayrıca biz de Almanya'da bazı açıklamalardan büyük rahatsızlık duyuyoruz. Konuyla ilişkisiz hususlar irtibatlandırılarak bu faslın açılmasının engellenmesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Türkiye'ye tavır alacak ülkeleri değerlendiririz.
Bağış: Alman dostlarımızın bazı açıklamalarımızdan alınıp, farklı anlamlar çıkardıklarını üzülerek müşahede ediyoruz. Doğrusu açıklamalarımız her zaman samimiyet çerçevesinde olmuş, tamamen Türkiye ile Almanya arasındaki sarsılmaz işbirliğini AB sürecine kanalize etme beklentimizi yansıtmıştır. Almanya'nın müzakerelerde fasıl açılmasını engellemeye yönelik tavırları ise hayal kırıklığı yaratıyor. Sayın Merkel'e, şu anda Avrupa'nın en tecrübeli yetkililerinden birine bunu hiç yakıştıramadım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Bazı açıklamalardan biz de rahatsısız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN