Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu paketler aileye özel

Çekirdek aileyi güçlendirmek için hazırladıkları projeyi anlatan bakan Fatma Şahin, ailelere konut sahibi olmaktan seyahate pek çok alanda avantajlar sağlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 23.6.2013
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bakanlık olarak 76 milyonun aile hukukunu korumak için 'Aile Olmak' isimli projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Şahin, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu arasında imzalanan işbirliği kapsamında gerçekleşen tanıtım toplantısına katıldı. Bugün yaşanılan bir çok sorunun temelinde parçalanmış ailelerin olduğunu gördüklerini kaydeden projenin içerisinde, büyük ailelerin birbirleriyle vakit geçirmeleri için TOKİ'yle birlikte bir proje hazırladıklarını söyledi.

DEDE, NİNE, TORUN ...
Şahin, "Aslında dönüp baktığınız zaman dedenin ve ninenin, torunlarını daha çok bir arada gördüğü, özellikle büyük kentlerde, göçün yoğun olduğu yerlerde alternatif barınma modelleri oluşturuyoruz. Mes ela bir 3+1 bir sitenin içerisinde bir daire varken, bir taraftan da 1+1 yapıp bir sitenin içerisinde, bahçesinde torununa bakacağı, torunuyla daha çok bir araya geleceği mekanlar oluşturmayı çok önemsiyoruz." dedi. Ulaşım ve iletişim alanında da bu yeniliklerin sağlanmasına çalışacaklarını aktaran Şahin, "Daha önce hatırlarsanız, eğer kırılacak bir şey olduğu zaman 'dikkat kırılır' derdik. O paketi taşırken çok dikkat edilirdi. Şimdi 'Aile Dostu Paketi' koyduğumuz zaman burada indirim getiriyoruz. Mesela PTT Bank'la şu anda çalışıyoruz. Eğer bir aileye gidecekse, bu da 'Aile Dostu Paketi' damgası aldıysa, normal bir fiyattan çok daha ucuz bir şekilde bu paket gidecek. Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde gönderdiğimiz pakette de 65 yaş üstü gibi, şehit yakını, gaziler, engelliler gibi ücretsiz seyahat hakkı, indirimli seyahat hakları var. Bunlara bir de 'Aile Paketi Seyahat Hakkı'nı koyacağız." ifadelerini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu paketler aileye özel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN