Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek'ten vatan haini suçlaması

Giriş Tarihi: 23.6.2013 19:14 Güncelleme Tarihi: 18.10.2017 12:27
BBC Spikeri Selin Girit'in attığı bir tweete tepki gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı , Girit'i Twitter üzerinden eleştirdi. Girit'i İngiliz ajanlığı ve vatan hainliği ile suçlayan Gökçek, bir de #İNGİLTEREADINAAJANLIKYAPMASELİNGİRİT başlıklı bir hashtag başlattı. Gökçek'in başlattığı hashtag yoğun ilgi gördü. Melih Gökçek'in başlattığı hastag'e karşı bir hamle yapıldı ve #selingiritgazetecidir, #provokatörmelihgökcek hastagleri açıldı.

İşte Gökçek'in Selin Girit ile ilgili yazdığı o tweetler:

"Kim bu Selin Girit, BBC'nin muhabiri. İngiltere başta olmak üzere yurt içinden kiralanan ajanlarla Türkiye'yi ve ekonomimizi çökertmek istiyorlar. Tekrar hasta adam Türkiye hayali kuruyorlar. Buyrun size somut belge. İngiliz BBC adına, Türkiye'de çalışan Selin Girit'in attığı twit. Yapılan vatan hainliği karşısında tüyleriniz diken diken olacak. Selin Girit'in attığı tweeti RT ediniz ve bu hainliği herkese anlatınız."

Vatandaşların Selin Girit'e tepki göstermesini isteyen Gökçek şu cümleleri kullandı: "Tüm varandaşlarımızı Selin Girit'e demokratik tepki göstermeye davet ediyorum. Unutmayalım ki bu tepkiler İngiltere'ye mutlaka ulaşacaktır. #İNGİLTEREADINAAJANLIKYAPMASELİNGİRİT ülkesini seven herkesin bu sloganı TT etmesini istirham ediyorum. Çünkü bu tepki yurt dışından duyulacak"

Selin Girit ne yazmıştı?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'ten vatan haini suçlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN