Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gezi yalan hedef talan'

Erzurum'da Gezi olaylarıyla ilgili "Tezgâhları, tüm yalan ve iftiraları tek tek deşifre edeceğiz" diyen Erdoğan, "AK Parti iktidarıyla, talan bitmişti. Onun için Gezi yalan her taraf talan. Dertleri bu" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, "Milli İradeye Saygı Mitingleri" çerçevesinde geldiği Erzurum'da Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarını, "Gezi yalan, hedef talan" sözleriyle değerlendirdi. Eylemcilere "Eğer yüreğiniz varsa, eğer dürüstseniz, eğer demokrasiye inancınız varsa, eğer halkın iradesine inancınız varsa, sandık geliyor. 8 ay sonra buyurun sandığa" diye seslenen Erdoğan, şu mesajları verdi:
Gezi yalan, hedef talan. Oyun bu. Çünkü talanları bitmişti. AK Parti iktidarıyla, talan bitmişti. Onun için Gezi yalan her taraf talan. Dertleri bu. Ama bu millet size bu yolu açmayacak. Oyunu millet bozar, finali sandık yazar. Eğer yüreğiniz varsa, eğer dürüstseniz, eğer demokrasiye inancınız varsa, eğer halkın iradesine inancınız varsa, sandık geliyor. 8 ay sonra buyurun sandığa. Orada herkes boyunun ölçüsünü alır.
Onlar varsın Tweetlerle, Facebooklarla saldırsınlar. Evelallah benim vatandaşımın, benim dadaşımın iradesi var. Bu iradenin üzerinde bir irade, demokraside biz tanımıyoruz. Öyle Taksim Meydanı'nda kalkıp da Gezi'yi bahane ederek ortaya çıkanlar, sandıkta bunun cevabını alacaklar. Milletimin tamamına sesleniyorum, siz bizi iktidar yaptınız ancak siz indirirsiniz. Biz iki güç tanırız bir Hak, iki halk...
(Çapulcular nerede, Dadaşlar burada sloganı üzerine) Bir milyon yalan haber yayınlasınlar bunlar tutmaz. Tweetlerle sadece bu işi yaptılar. Zannettiler ki bu yalan haberlerle bu iş tutacak. Sizin yalan haberleriniz yatsıya kadar sürer ve yatsıda bu mum söner... Hepsi biraraya gelsin üzerimize yürüsünler, Allah'ın izniyle 'Ya Fettah' der bu tezgâhların hepsini alt üst ederiz.

BOĞAZ'A KARŞI VİSKİ

Bu sosyalist geçinenler var ya. Çoğu şimdi Bodrum'dadır. Yatlarındadırlar. Sözde sanatçılarını ve aydınlarını tanırım. O çığırtkanlık yapan var ya mesele Gezi parkı değil hâlâ anlamadın mı diyen var ya. Bunlar yeri geldiği zaman, Boğaza karşı viskiyi yudumlamasını çok iyi bilirler. Sosyalist mosyalist geçin bunları. Bunlar sosyalist falan değil. Sosyal adalet arıyorsanız AK Parti'de.
Almanya'nın eski şansölyesi Schröder, bana, "Türkiye'deki CHP'den sosyal demokrat olmaz. Gerçek sosyal demokrat sizsiniz" dedi. Ben de sosyal demokrat değil sosyal adaletçiyim, biz muhafazakâr demokratız dedim. Şimdi bir dayanışmadır gidiyor.
(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Gazi Mustafa Kemal kendi ülkesini başka ülkelere şikayet eden bir lider değildi. Bu genel müdür, bizi Almanya'ya, Hollanda'ya şikâyet ediyor. Bunlar Mustafa Kemal'in askerleriyiz diyor değil mi. Orada duracaksın. Kurtuluş savaşının kahramanlarına biz bu hakareti ettirmeyiz. Kurtuluş Savaşı'nın askerleri camiye ayakkabıyla girip içki içmiyordu. O yiğitler başörtülüye el uzatmıyordu, el uzatanların ellerini kırıyordu. "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye yola çıkanlar, faiz lobisinin askerliğini yapıyor.
(MHP lideri Devlet Bahçeli) Ağzından çıkan ifadeleri, kulağı duymuyor. Bu ülkenin başbakanı seversin sevmezsin ama hakaret etme o bir insani ağza yakışmayacak ifadeleri kullanmak asla bir siyasetçiye yakışmaz. Şimdi burada bizi Teyyo pehlivana benzetmiş. Teyyo pehlivan sensin. Çünkü bugüne kadar girdiğin hiçbir müsabakadan netice alamadın. Yenildin, yenildin, yenildin. Teyo pehlivanı da ona yanlış aktarmışlar.
Yurtdışından döndüm. İçişleri Bakanıma, '24 saat içinde AKM'yi temizleyeceksiniz' dedim. Polise talimatı ben verdim. İşgal kuvvetlerini mi izleyecektik? Dünyanın zil takıp oynamasını mı izleyecektik?
İşte dün yine meydanı işgal yoluna gitmek istediler. Polis bir yere kadar sabretti. Uyarı, uyarı, uyarı yine çıkmadılar. Çıkmayınca meydandan bunları polis çıkartmak zorunda kaldı. Sen kalkarda yasakta olan yerlerde bunu yapmaya yeltenirsen, kamu düzenini bozarsan, sana suyu da sıkar biber gazını da sıkar çünkü kimsenin kamu düzenini bozmaya hakkı yoktur. Benim milletim oyunu gördü. Ancak sokaktaki gençlerin, eylemcilerin de bu oyunu görmelerini, evlerine dönmelerini, Türkiye'ye daha fazla zarar vermekten, Türkiye düşmanları adına taşeronluk yapmaktan artık vazgeçmelerini istiyorum.
Çözüm süreciyle, Türkiye'nin ayağına takılmış bir prangayı, terör prangasını söküp atıyoruz. Bundan sonra çok daha fazla demokratik reform yapma imkanımız olacak. Bundan sonra çok daha fazla adım atma, ilerleme imkanımız olacak. İnşallah ekonomi, bundan sonra çok daha farklı şekilde gelişecek. Hiç endişeniz olmasın. 21. yüzyıl bir Türkiye yüzyılı olacaktır.
Türkiye'de Alevi-Sünni gerilimi oluşturmak isteyen alçaklara karşı herkesin azami uyanık olmasını istiyorum. Hem CHP genel başkanı hem de onun hemşehrisi olan milletvekili, mezhep gerilimi çıkarmak için çok tehlikeli provokasyonlar yapıyorlar. Alevi kardeşlerim, Dersim katliamında iktidar hangi partiydi, peki bugüne kadar CHP bu katliamdan dolayı özür diledi mi? Ama ben başbakan olarak özür diledim. Bazı ülkelerin CHP'yi, bazı medya kuruluşlarını kullanarak burada bir gerilim çıkarma girişimlerini herkes görsün ve bunlara aldanmasın.

KILIÇDAROĞLU'NA KARNE
Erzurum'da atlı cirit ekiplerince karşılanan BaşbakanTayyip Erdoğan, İstasyon Meydanı'nda "Kılıçdaroğlu'nun Karnesi" olarak asılan pankartı şöyle okudu: "Duran adam karnesi: Adı Kemal Kılıçdaroğlu, velisi CHP, okul adı Millet Mektebi, tarih 23 Haziran, sınıfı 3. Çevre 0, provokatörlük 10, muhalefet 0, halka hizmet 0, yürüyen merdiven ve seçim sandığını bulma kabiliyeti 0. Müebbet muhalefet, milleti ona mahkûm et. Hizmet ve çalışma maalesef genlerinde yok. Sonuç: Doğrudan kaldı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gezi yalan hedef talan'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN