Başbakan'dan müjdeler

Giriş Tarihi: 25.6.2013 12:02 Güncelleme Tarihi: 25.6.2013 13:33

Başbakan Erdoğan, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine hitap etti.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

FATİH Projesi'nde ihale süreci başladı. Sektörün önde gelen 11 firması ihaleye giriyor.

46 branşta 600 engelli öğretmen alımı için işlemleri başlatıyoruz.

96 bin 500 sözleşmeli personeli devlet memuru kapsamına alıyoruz.

Yunanistan, Akdeniz Oyunları'nı maddi durumu nedeniyle yapamayınca bizden rica ettiler. 24 ülkeden yaklaşık 6 bin sporcu Mersin'de müsabakalara devam ediyor. Türkiye şu an itibariyle 19 altın madalya kazadı. İtalya'nın arkasındaki ikinci sıradayız.

Samsun'da bugüne kadarki mitinglerden en büyüğünü yaptık. Karadeniz'in hissiyatını gördük. Milletimiz ne yapılmak istendiğini gördü ve görüyor.

İçerdeki ve dışarıdaki bazı medya kuruluşlar çok kapsamlı bir dezenformasyon başlatılmıştır.

Gezi Parkı olaylarında içerideki ve dışarıdaki bazı medya kuruluşları çok kapsamlı bir dezenformasyon başlatmıştı.

Kabul ettiğimiz temsilcileri dinledim. Vali samimi göstercilerle irtibat kurdu.

Kalkıp hükümete şu valiyi, şu emniyet müdürünü görevden al diyeceksin. Bu kabul edilemez. Milletin verdiği yetkiyi bu hükümet kullanamaz duruma gelirse o zaman bittik demektir. AK Parti öncesi 16 aylık iktidarlarla Türkiye istikrarsızlık içindeydi.

Brezilya'da olduğu gibi 20 cent zam için bu eylemler yapılmıyor. Ben Brezilya'daki eylemlerin de aynı yerden düğmeye basılarak yapıldığını düşünüyorum. Brezilya da IMF'ye borcunu ödemiş bir ülke.

Alevi vatandaşlarımızın sorunların çözüme kavuşturmak için önemli adımlar atıldı. Diyanet, TRT, Milli Eğitim Bakanlığımız Alevi vatandaşlarımız için önemli uygulamalar gerçekleştirdi.

CHP, Dersim Katliamı'nın mimarıdır. CHP, tek başına iktidar olduğu dönemde Aleviler için ne yaptı?

CHP'nin Alevi vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek yerine hangi kirli planların içinde yer aldığını iyi biliyorum.

Alevileri kışkırtacak tweetleri atanları biliyoruz. Alevi kardeşlerimizin oyunlara karşı son derece dikkatli olmalarını istiyorum.

Faşist diktatör görmek istiyorlarsa aynaya baksınlar, geçmişlerine baksınlar. Eğer faşist diktatör görmek istiyorlarsa emri altına girdikleri Suriye'nin Eset'ine baksınlar. Eğer faşist diktatör görmek istiyorlarsa parti genel merkezlerindeki Milli Şef'in fotoğrafına, Dersim katliamının mimarı Milli Şef'lerinin fotoğrafına baksınlar.

Ortaya çıkan kirli senaryoyu ve vandallığı görenler kendilerini bu eylemlerden uzak tuttular.

Biz başından itibaren bu oyunlara karşı dik durduk ve dik durmaya devam edeceğiz.

Divan Oteli'ne polis saldırdı diyorlar. Durup dururken polis otele saldırmadı. Meydanlarda polisle çatışanlar, oraya kaçtılar, oraya sığındılar. Oranın sahipleri de onlara güzel bir ev sahipliği yaptı. Onun peşinden polis oraya girdi. Biliyorsunuz, yasalarda yataklık etmek de suçtur. Bu bir yataklık etme suçudur aynı zamanda.

Ağacı gösteriyorlar ama yağmalamayı gizliyorlar. Bayrağımızı gösteriyorlar ama yakmayı gizliyorlar.

Gezi Parkı belli bir azınlığın değil tüm milletindir. Belli bir azınlık gelip işgal edemez. Gezi Parkı'na şafak harekatı uygun değildi diyorlar. Ne yapacaktık keyfinizi mi bekleyecektik? Gelenlere niye hala orada duruyorsunuz diye sordum. Bizim yetkimiz yok diyorlar. Niye geldin o zaman, hem Platfom'um diyorsun hem de yekim yok diyorsun.

Gençliğimize sesleniyorum; bu oyuna gelmeyin. Yapacağınızı hukuk içinde yapın. 18 yaşın seçme ve seçilme yaşı olmasına çalışıyorum. Biz gençlerle beraber geleceğe yürüyeceğiz.

Biz de öğrenci olduk şu yapılanlara bak.

Kandil simidini gösterip camiye ayakkabı ile girip içki içiyorlar. 3 gün camiden operasyonlarını idare ettiler. Granit ve kilit taşlarıyla polise nasıl saldırdıklarını gördünüz. Niye bunları söylemiyorsunuz?

Yanlışı olan polislerle ilgili bakanlığımız soruşturma yapıyor. Ama bakınca şiddete uğrayan polisimizdir.

Gece yarılarına kadar tencere tava dinlettiler millete. Çevreciliğin içinde gürültü kirliliği yoktur.

Onlar polise şiddet uygulayacak biz görmezden geleceğiz öyme mi? Yok böyle bir dünya. Onlar yakıp yıkacak biz görmezden geleceğiz öyle mi? Onlar kamu düzenini bozacak biz görmeyeceğiz öyle mi?

Yarın sandık kurulunca millet bu vandallara bu milli irade hırsızlarına ne yaptınız diye soracak. Bize oy veren 21.5 milyon "bidon kafalı" diyeceksiniz biz sineye çekeceğiz öyle mi? Böyle bir dünya yok.

Yabancı bir basın kuruluşunda çalışan bir gazeteci, duran adam değil durduran adam olalım diyor. Mesele Türkiye'yi, ekonomiyi durdurmak.

Sokaktaki göstericiler Türkiye'ye karşı çok kirli bir oyunda kullanıldılar.

Ekonomi üzerinde operasyon yapmak istediler. Bu operasyon tutmamıştır, rahat olun. Türkiye üzerinde bu ameliyatı yapamadılar.

Gösterilerin bir hedefi de başarıyla ilerleyen "Çözüm Süreci" olmuştur. Kürt kardeşlerimiz bu oyuna gelmemiştir.

Yarın İstanbul'da Akil İnsanlar Heyeti ile final toplantısı yapacağız. İstişarelerle yol haritamızı belirleyeceğiz.


AB'NİN MÜZAKERE KARARI

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Başbakan Erdoğan, AB'nin fasıllarla ilgili kararının beklendiği gibi çıktığını söyledi.
Öte yandan, Başbakan Erdoğan, Gazze ziyareti konusunda her an bir sürpriz yapabileceğini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan müjdeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN