Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Gençlere vakit ayıramadık"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, hükümet olarak iş yoğunluğundan dolayı gençlere fazla vakit ayıramadıklarına dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 27.6.2013 14:03 Güncelleme Tarihi: 27.6.2013 14:04
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Kars Sarıkamış'ta '24. Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması' toplantısı düzenlendi. Bakü- Tiflis ve Kars demiryolu ray döşeme protokol töreni için Kars'ta bulunan Bakan Yıldırım, toplantıya katılarak bir konuşma yaptı. Basın mensuplarına hitap eden Bakan Yıldırım, Taksim Gezi Parkı olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım, hükümet olarak iş yoğunluğundan dolayı gençlere fazla vakit ayıramadıklarına dikkat çekerek,"Gençler sizi anlıyoruz, heyecanınızı anlıyoruz. Geleceğin iyi olması, Türkiye'nin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşabilmesi için bize yardım edin, tökezletmeyin, kimsenin oyununa gelmeyin, kendi akıl ve özgüveninizle hareket edin. Hükümet olarak iş yoğunluğundan kendi işimize daldık. Sosyal konuları ihmal etmiş olabiliriz. Bu son olaylar bunu hatırlattı. İletişim barış için, ülke için olmalı." dedi. Bakan Yıldırım, Gezi olaylarının basit bir çevre ve gençlik hareketi olmadığına da dikkat çekerek Türkiyeye karşı uluslararası bir komplo olduğunu da vurguladı. Olayların ardından iktidarı sandıkta değil, sokakta arayanların olduğunu işaret ederek,"Kamuya açık alanlar kaos alanı değildir. Herkes sorumluluğunu bilmeli.Yanlış oluşan imajı düzeltmek kolay değildir. Türkiye'nin imajı ile oynamayalım." diye konuştu.

SOSYAL MEDYA SORUMSUZ MEDYA DEĞİLDİR

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, sosyal medyanın sorumsuz medya olmadığın ülkeye ve hukuka karşı ödevlerinin bulunduğunu dile getirdi.Yıldırım, internet üzerinden sosyal medyanın para kazandırdığı halde vergi dairesinin yolunu bilmediğini de belirterek,"Bu ülkede faaliyet gösteriyorsunuz, halkın üzerinden bol kazanç elde ediyorsunuz, vergi dairesine selam vermiyorsunuz. Bunu gençler ve vatandaşlar kabul ediyorsa sözüm yok. Biz bu adaletsizliği kabul edemeyiz." şeklinde konuştu.


Bakan Yıldırım, sosyal paylaşım sitelerinin özgür olduğunu ve özgürlüğünü sonuna kadar savunduklarını ancak bunun ülkeyi kaosa ve şiddete sürüklemesine dünyada ve Türkiye'de hukuken izin verilemeyeceğine vurgu yaparak,"Özgürlüklere ve internete sonuna kadar evet. Hukuksuzluğa ve suç işlemeye hayır. Ceza hukukuna göre suç gerçek alanda da sanal alanda da suçtur. Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımayanı Türkiye'de tanımaz. Halkın değerlerini tanımayan ve hiçe sayanlara 76 milyon bunlara Osmanlı tokadını çakar." ifadelerini kullandı.

Medya Buluşmalarına Kars Valisi Eyüp Tepe, Basın Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Sarıkamış Kaymakanı Erdoğan Turan Ermiş ile bölgesel medyanın temsilci ve muhabirleri katıldı. ProGram sonunda Anadolu Basınını Özendirme Yarışması'nda çeşitli dallarda dereceye giren muhabirlere ödülleri verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Gençlere vakit ayıramadık"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN