Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Teşhis ve tedavi raporu'

Giriş Tarihi: 27.6.2013
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik, Akil İnsanlar heyetinde her kesimden temsilcinin bulunduğunu belirterek, "Türkiye neyse raporlar da o" dedi. Toplantının son bölümünde, gazetecilere açıklama yapan Çelik, şunları söyledi:
PROBLEMLER VE TEŞHİSLER VAR: Yedi bölgenin başkanları sunum yaptılar. Vatandaşın ağzından problemlerle ilgili teşhisler var. Her bölge heyeti bazı tedavi yöntemleri öneriyor. Bu raporlarda Anayasa sürecinden din meselesine kadar çözüm önerileri sunuluyor.
RAFİNE RAPOR HAZIRLANACAK: Bu raporlar en ince ayrıntılarına kadar değerlendirilecek. Bazı tekrarlar var. Bu yedi rapor birleştirilecek. Bu tekrarlar ayrıştırılacak ve rafine bir rapor hazırlanacak.
HER KESİM VAR: Akil İnsanlar heyetinde sağcı var, solcu var, İslamcı var, sosyalist var, doğudan var, batıdan var. Türkiye ne ise rapor o.
ŞEHİT YAKINLARI DESTEKLİYOR:
7 bölgede de şehit yakınları ve gaziler süreci desteklediklerini söylediler. İnsanlar, çözüm sürecinin ne olduğunu öğrendikten sonra tavırlarını değiştirebiliyor. İnsanlar bilmediği şeyin düşmanıdır.
MİMAR SİNAN OLMAK: Süleymaniye'yi yapmak için Mimar Sinan olmak, yıkmak için kötü niyetli olmak gerekir.. İki kişinin toplantıya katılmamasını doğru bulmuyorum ama saygı duyuyorum. Şap ile şekeri birbirine karıştırmamalıyız. Bu arada yeniden toplantıya dönen Çelik, TRT Şeş ve Irak'ta yayın yapan Kürdistan TV'nin kendisine Kürtçe yönelttiği sorulara, Kürtçe yanıt verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Teşhis ve tedavi raporu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN