Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valide Sultan Camii'nden yeni görüntüler

Gezi olayları sırasında göstericilerin kapısını kırarak girdiği Dolmabahçe'deki Bezmi Alem Valide Sultan Camii'nden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor. Görüntülerde haçlı önlüklü doktorlar ve caminin cam paravanlarının kırılması var.

Giriş Tarihi: 28.6.2013 15:48 Güncelleme Tarihi: 28.6.2013 15:53
Yeni ortaya çıkan görüntülerde caminin halılarının üzerinde ayakkabılarla gezinen eylemcilerin, cami adabına uymayan davranışlarda bulunduğu görülüyor.

Görüntülerde, sırtında haç işareti olan sağlık personeli olduğu tahmin edilen beyaz önlüklü bir kişi dikkat çekiyor. Sözkonusu kişinin camiye doluşan gençlere müdahalede bulunması ve onları yönlendirmesi dikkat çekiyor.

Sarhoş olduğu tahmin edilen ve bir kaç kişinin güçlükle zaptetmeye çalıştığı bir genç caminin içinde olay çıkarıyor. Öfkeli genç, caminin son cemaat yerinde kadınlar için ayrılan bölümün kapılarını yumruklayarak kırıyor. Kırılan kapının camları etrafa saçılıyor. Br süre sonra başka bir kişi kırılan kapıyı kaldırmaya çalışırken görülüyor.

Diğer bir görüntüde ise bir gencin caminin içerisinde kız arkadaşının öperek teselli etmeye çalıştığı görülüyor. Şaşkınlık içindeki genç sırtını duvara yaslayarak oturan kız arkadaşını dudağından öperek sakinleştirmeye çalışıyor.



BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valide Sultan Camii'nden yeni görüntüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN