Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 aday 500 tam puan aldı

Giriş Tarihi: 2.7.2013
LYS'de 12 puan türünde 10 aday 500 tam puan aldı. LYS birincileri İzmir, Adana İstanbul ve Erzurum'dan çıktı. LYS TS 1 ve 2 puanına göre Erzurum Özel Aziziye Lisesi'nden Ahmet Koçak, 500 tam puan aldı. TM puanında ise İstanbul Galatasaray Lisesi'nden Mustafa Miktad Yıldırım, 500 tam puanla birinciliği elde etti. MF puan türünde ise İzmir Fen Lisesi'nden Fatih Aslan ve Mert Mestanoğlu ile Özel Adana Final Anadolu Lisesi'nden Mehmet Burak Kaya, birinciliği paylaştı. Dil puanında ise 5 birinci çıktı. Efe Yasin Akman, Çağrı Karabacak, Aslı Attakke, Hümeyra Çolak ve Oğuzhan Özer, bütün sorulara doğru cevap vererek, birinciliği elde ettiler.

Boş zamanım olmadı (Fatih Aslan - İzmir Fen Lisesi): Dereceye giremezsem diye korktum. Kaç saat çalıştığımı bilmiyorum. Boş zamanım oldukça hep çalıştım. Elektrik elektronik mühendisliği istiyorum.

Güvendiğiniz bir ders olmalı (Hümeyra Çolak - İstanbul Lisesi): Programlı çalışmak önemli. Güvendiğiniz bir ders mutlaka olmalı. Hukuk okumak istiyorum ama üniversiteye karar vermedim.

Fedakarlığa değdi (Mert Mestanoğlu İzmir Fen Lisesi): Süreç boyunca yaptığım en önemli iş çalışmaktı. Birçok sosyal aktivitemden fedakarlık ettim ama önemli değil, bu sonuç için değerdi. Tıp okumayı düşünüyorum.

Büyükelçi olmak istiyorum (Mustafa Mikdat Yıldırım - İstanbul Galatasaray Lisesi): Birinci olmayı beklemiyordum. YGS puanım iyi değildi. İleride büyükelçi olmak istiyorum. Boğaziçi'ni düşünüyorum.

İngilizce diziler kazandırdı (Aslı Aktakke-Ankara Atatürk Anadolu Lisesi) İngilizce bilgisayar oyunları, kitaplar, dizi ve filmlere merakım başarıyı getirdi. Tıp fakültesini tercih edeceğim.

Sosyal hayatan kopmadım (Ahmet Koçak Erzurum Özel Aziziye Lisesi): Dengeli bir çalışma sistemi takip ettim. Sürekli ders çalışarak günümü geçirmedim. Sosyal hayattan da kopmadık. Hukuk istiyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 aday 500 tam puan aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN