Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beşir Atalay: Sözlerim çarpıtıldı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın "Gezi Parkı olaylarının arkasında Yahudi diasporası olduğu" şeklinde bir ifadesinin veya değerlendirmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 2.7.2013 18:24
Atalay'ın Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, bugünkü bazı gazete, internet sitesi ve köşe yazılarında, Başbakan Yardımcısı Atalay'ın dün Kırıkkale'de gazetecilerle yaptığı görüşmeye ilişkin detayların yer aldığı hatırlatıldı.

Konuşmada, Atalay'ın "Gezi Parkı olaylarının arkasında Yahudi diasporası olduğu" şeklinde bir ifadesinin veya değerlendirmesinin söz konusu olmadığı vurgulanan açıklamada, bazı ifadelerinin "çerçevesi dışına taşınarak" ve "eklemeler yapılarak" yayınlandığı kaydedildi.

AÇIKLAMADA ŞU SÖZLERE YER VERİLDİ:

"Maalesef bir haber ajansı, Başbakan Yardımcımızın açıklamalarını kendisi yorumlayarak ve çarpıtarak bu şekle getirmiş ve servis etmiştir. Konuşma kaydına ve diğer haber ajanslarının metinlerine bakılırsa bu görülecektir. Değerlendirmede sadece uluslararası medyanın Gezi Parkı olaylarını çabuk satın alması ve maksadı aşan uzun yayınlar yapması üzerinde durulmuştur. Konuşmada ne Türkiye'deki Musevi vatandaşlarımız ne de diğer ülkelerdeki Musevilere dönük bir işaret, ifade ve kasıt söz konusu değildir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beşir Atalay: Sözlerim çarpıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN