Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li vekillere suç duyurusu

Giriş Tarihi: 2.7.2013 22:12
Adana'da görev yapan polisler, 'Gezi Parkı' protestoları sırasında kendilerine hakaret ettikleri gerekçesiyle CHP milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulundular.

Adana'da Gezi Parkı protestolarında görev alan 11 polis memuru, protestolar sırasında polis memurlarına hakaret ettikleri gerekçesiyle CHP Ankara Milletvekili Süheyl Batum, Ankara Milletvekili Levent Gök ve Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün hakkında 'hakaret ve devletin kamu kurumlarını aşağılamaktan' dolayı suç duyurusunda bulundu.

Polis memurlarının avukatı Av. Ertuğrul Doğaner konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Haziran ayından itibaren herkesin de malum olduğu üzerine Gezi Parkı olayları olarak adlandırılan çevreci gruplarla birlikte daha sonrada istismar edilen birçok olaydan sonra polisin müdahalesinden itibaren bazı mecliste grubu bulunan partilerin bazı milletvekillerinin polislere yönelik direk hakarete varan devletin kamu kurum ve kuruluşlarını aşağılayan, galiz hakaretleri bulunan beyanlarına yönelik Adana Emniyet Müdürlüğünden de birçok polis memuru arkadaşımızın, birçok amir arkadaşımızın bu konuda münferit şikayetleri olacaktır. Bununla birlikte o kalabalığa rağmen biz içlerinden bazı polis arkadaşlarımızla birlikte müşteki olarak bugün Ankara milletvekilleri Süheyl Batum, Levent Gök ve Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün hakkında hakaret ve devletin kamu kurumlarını aşağılamaktan dolayı biz de vekil olarak şikayetçi olacağız dedi.

Asıl amaçlarının polis memurlarının herhangi bir şekilde her ne olursa olsun bir dönemin veya bir devrin ya da bir siyasal tercihin davranışlarına göre hareket etmediğini, devletin en temel kurumlarından biri olduğunu şahsiyeti maneviyatına yapılacak olan hakaretinde yine çözümünün adliyede olduğunu, yine polisle alakalı bir memnuniyetsizlik var ise de bunun çözüm yerinin yine yargılama makamlarının olduğunu anlatmak olduğunu söyleyen Doğaner, "Yine şimdi bu beyanda biz de şikayetimizde bulunacağız. Tabii yine Adana Cumhuriyet Başsavcılığını bu konuda tahkikatının yapacaktır. Delillerimizi sunacağız, şikayet dilekçemizle birlikte devamında da takip edeceğiz. Tabii ki birçok polis arkadaşımız bu durumdan son derece de mustarip kendilerinin yine beyanları çok daha farklı çok daha kırgınlar çünkü 100 binlerce polis memuru var İçişleri Bakanlığı'na bağlı ve bunların aileleri ile birlikte düşünüldüğünde milyonlarca insana tekabül ediyor. Bu insanların galiz küfürler ederek, hakaretler ederek bu insanların uygulamış oldukları yasak emirleri bu şekilde tahlil etmenin hiçbir mantıksal açıklamasının olmadığının sonuçta kanaatindeyiz. Biz de bu yönde şikayet dilekçemizi Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdik. Tahkikatın neticesini hep birlikte bekleyeceğiz diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li vekillere suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN