Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu: Suçluyu hemen buldular

"Cemevleri ibadethane olsun" diyen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın Lice'deki olayı uyuşturucu kavgasına bağlamasını eleştirdi

Giriş Tarihi: 3.7.2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Lice olayının dayandığı yer esrar, hint keneviridir" sözlerini eleştirerek, "Suçluyu hemen buldular. Yargıya gerek yok, savcıya gerek yok, hakime gerek yok. Orada bir insan öldü, o insan bizim insanımız değil mi? Görmezlikten gelirseniz cinayeti meşrulaştırmış olursunuz" dedi. CHP lideri, grupta şunları söyledi:
(Sivas katliamı) 2 Temmuz Ortaçağ'ın Türkiye'ye getirildiği, insanların yakıldığı tarihtir. Kuşkusuz yanarak ağır bir bedel ödediler. Ama cumhuriyeti aydınlattılar. Faillerin avukatlığını yapanları AKP saflarında görev yapıyor.
Korku duvarlarını bu ülkenin genç, yiğit evlatları yıktılar. Gençler ne diyordu, 'özgürlüğüme dokunma.' Bana kimse dokunamaz diyordu. Bizim 3-5 çapulcu karizmasını çizdi. Komplo teorileri üretiyor. Komplo teorileri üreten adam beceriksiz adamdır.
(Başörtülü bir kadına saldırılması) Bu olayı duyar duymaz, arkadaşlarıma gidin ve konuşun dedim. 'Bunu yapanlara insan denmez, hayvandır' dedim. 'Kılıçdaroğlu bundan memnun oldu' diyor. İnsanda biraz ahlak, biraz okuma yazma olur. Benim söylediklerimi neden çarpıtıyorsun? Senin amacın türbanı, başörtüsünü sömürmek.
Cemevleri ibadethane olsun. Allah'la kul arasına girme yetkisini sana kim verdi?
UEFA'ya sesleniyorum. Özel Yetkili Mahkemelerin kararıyla Türk sporunu cezalandıramazsınız. Özel yetkili mahkemeler siyasi otoritenin sopası oldu. Yanlış yapıyorsunuz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu: Suçluyu hemen buldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN