Başbağlar'ı unutmadık, unutmayacağız

Giriş Tarihi: 5.7.2013 15:17 Güncelleme Tarihi: 5.7.2013 15:18

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Başbağlar katliamını, unutmadıklarını ve unutmayacaklarını söyledi.

Başbağlar katliamının yıldönümü ile ilgili yazılı açıklama yapan Destici, "Başbağlar'da 20 yıl önce şehit edilen 33 kardeşimizi rahmet ile anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun." dedi.

Destici açıklamasında şunları söyledi: "Bu büyük Türk milletinin fertlerini birbirine kırdırmak, ülkemizin iç huzurunu bozarak, kaosa sürüklemek adına kanlı terör örgütü PKK ve onun iş birlikçileri tarafından yapılmış olan Başbağlar katliamını unutmadık ve unutmayacağız. Bu kirli tezgahı da göğüslemesini bilen büyük Türk milleti derin hesapları da bozarak çıkartılmak istenen kardeş kavgasına fırsat vermemiştir. Bizler bu vatanda Türkmeni Kürdü, Çerkezi Lazı, Boşnağı Zazası Arnavutu, Alevisi Sünnisi hep birlikte barış içerisinde yaşayacağız. Farklılıklarımızı zenginlik kabul edip hepimizin aynı kilimin desenleri olduğunu unutmayacağız. Çokluk içinde bir olmaya gayret edeceğiz. Yeryüzünde milyonlarca Müslüman katledilip, her türlü tecavüze uğrarken toprakları işgal edilip sömürülürken, meşru hükümetleri darbelerle, gayri meşru yollarla devrilirken biz hala ne diye kendimiz ile kavga edeceğiz? Artık uyanma vakti gelmiştir. Bizler bu bayrağın altında bir ve berber yaşama iradesi ortaya koyan herkesi seveceğiz. Başbağlar'da hayatını kaybeden kardeşlerimizi bir kez daha rahmet ile anıyorum. Katliamı gerçekleştiren PKK'yı iş birlikçilerini her türlü destekçilerini lanetliyorum. Büyük Türk milletinin bir kez daha başı sağ olsun."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbağlar'ı unutmadık, unutmayacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN