Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meclis'teki tüm partiler darbeye karşı tek ses

Giriş Tarihi: 5.7.2013
Mısır'da ordunun yönetime el koyması ve yaşanan gelişmelere Ankara'dan tepki yağdı. İktidar ve muhalefet Mısır'daki darbeye tepki gösterdi. Açıklamalar şöyle:
BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ: Demokrasilerde iktidara gelmenin, iktidar değişikliğinin tek yolu seçimdir. Mısır'da halkın iradesiyle bir iktidar değişikliği yaşanmamıştır, demokrasiye ve hukuka uygun bir değişiklik yaşanmamıştır.
AB BAKANI EGEMEN BAĞIŞ: Mısır halkının iktidarı yeniden ele almasını ve demokrasiyi yeniden güçlendirmesini umuyorum. Darbenin en iyi hali bile demokrasinin en kötü halinden çok daha kötüdür.
MECLİS DARBE KOMİSYONU BAŞKANI NİMET BAŞ: Askerin şapkasından demokrasi çıkmaz. Cumhurbaşkanı Mursi'nin askerler arasında götürülürken görüntüsü, insanlık adına utanç verici. Bu utanca ortak olanları tarih affetmeyecek. Darbeler önce kendi çocuklarını yer.
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU: Demokrasiyi sadece sandıktan ibaret sananların yanıldıklarını görüyoruz. Ülkeyi yöneten herkesin taleplerine kulak kabartması gerekiyor. Askeri darbeler hiçbir zaman kabul edilemez. Demokrasi aynı zamanda bir uzlaşma rejimidir.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI FARUK LOĞOĞLU: Mısır'ın demokratikleşme ve özgürleşme arayışlarının askerin bu müdahalesiyle ağır bir darbe aldığını değerlendirmekteyiz.
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: Arap Baharı dalgasının demokrasi, çoğulculuk ve özgürlük kanallarındaki tıkanıklığı açmaya değil, kapatmaya yarayan bir küresel tezgah olduğu yabana atılmamalıdır.
BDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ HASİP KAPLAN: Bütün partiler ortak açıklama yaparak Mısır'daki darbeyi lanetlemesi gerekir. Darbelere lafla karşı olunamaz. Darbe hukuku, darbe tehlikesi sürüyor herkes uyanık olmalı.
MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL: Bu darbeye prim verilmemeli. Darbeyle gelen, seçim yapılmasına rağmen darbeyle gitti. Tahrir'den demokrasi çıkmıştı, şimdi darbe çıktı. Bütün bunlardan ders alınmalıdır. ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meclis'teki tüm partiler darbeye karşı tek ses
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN