Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye muhalefeti İstanbul'da toplandı

Giriş Tarihi: 5.7.2013

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), 2. Cenevre Konferansı'nda müzakerelere katılacak heyeti seçmek için toplandı

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) genel kurul toplantısı İstanbul'da başladı. İki gün sürmesi planlanan toplantıda, yeni yönetim kurulu seçimi, 2. Cenevre Konferansı'nda koalisyonu temsil edecek siyasi komitenin belirlenmesi ve mart ayında başbakanı seçilen geçici hükümetin geleceği gibi konuların ele alınacağı belirtildi.

LİSTE OLUŞTU
Üye sayısını son genel kurulda 114'e yükselen koalisyonun toplantı takvimine göre, ilk günde üyelerin çalışma raporlarını sunacağı ve koalisyonun başkan, 3 başkan yardımcısı ve genel sekreterinin seçileceği listelerin belirlenmesi ve oylamanın yapılacağı bildirildi. AA muhabirinin muhalif kaynaklardan aldığı bilgiye göre, mart ayında seçilen SMDK Geçici Hükümeti Başbakanı Gassan Hito hükümetinin geleceği bugün tartışılacak. Suriye'deki iç savaşa siyasi çözüm bulmak amacıyla ABD ile Rusya'nın girişimleriyle başlatılan 2. Cenevre görüşmelerine katılacak siyasi komiteninin belirlenmesi, toplantının önemli başlıkları arasında yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye muhalefeti İstanbul'da toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN