Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya'da 'Erdoğan' mitingi

Almanya'nın Düsseldorf kentinde düzenlenen "Demokrasiye Saygı" mitinginde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak amacıyla Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen vatandaşların sayısı 50 bine yaklaştı. Mitingi tertipleyen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Başkanı Süleyman Çelik, "Duran Türkiye değil yürüyen Türkiye için Erdoğan'a sahip çıkıyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 7.7.2013 18:38
Türkiye'de yaşanan Gezi Parkı olayları sonrasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak için Düsseldorf'taki Rheinpark'ta düzenlenen "Demokrasiye Saygı Mitingi"ne başta Almanya olmak üzere Fransa, Hollanda, Belçika ve İsviçre'den katılan vatandaşların sayısı 50 bine yaklaştı.

Mitingi düzenleyen UETD'nin Genel Başkanı Çelik, burada yaptığı konuşmada, Düsseldorf'ta toplanmaktaki amaçlarının demokrasiye, Türkiye'ye, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne, küresel barış ve adalete sahip çıkmak olduğunu söyledi. Çelik, "duran Türkiye değil yürüyen Türkiye için, konuşan değil iş yapan Türkiye için borç alan değil borç veren bir ekonomi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkılacağını tüm dünyaya haykırmak için toplandıklarını" dile getirdi.

Daha önce demokrasisi darbelerle kesintiye uğrayan, uluslararası arenada hiç bir söz hakkı olmayan bir Türkiye'nin vatandaşları olduklarını ifade eden Çelik, 'Bizler 1960'ı unutmadk. 1980'i unutmadık. İlk defa 27 Nisan muhtırasına onurlu bir davranış sergilendi' dedi. Süleyman Çelik, Türkiye'de oynanmak istenen oyunların tutmayacağını ve buna müsade edilmeyeceğini bildirdi.

Erdoğan telekonferans yoluyla konuştu

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından düzenlenen mitingde telekonferans bağlantısıyla katılarak konuşan Erdoğan şu mesajları verdi:

Siz gönülden dua ettikçe Türkiye üzerinde kimse operasyon yapamayacaktır. Her birinizin ülkenizle gurur duymanızı istiyorum. Pasaportunuzla, bayrağınızla anavatanınızla gururlanın.Burada kısa öz olarak 70 yıla yakın otokrattik rejimle idare edilmiş Mısır'da 1 yıl önce halkın iradesiyle ortaya çıkan bir irade vardı. Mursi sandıkta halkın iradesi ile cumhurbaşkanı olmuştu.1 yıl tahamül edemediler. Hep birlikte yüklendiler. Dünya ekonomik ambargo uyguladı.
Mısır'daki kardeşlerimizin de bizim ödediğimiz bedeli ödemesini istemiyoruz.Mısır halkına sevgimiz sınırsız ve sonsuzdur. Şuandaki sorun darbe yönetimiyledir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'da 'Erdoğan' mitingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN