Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bizim ödediğimiz bedeli ödemesinler'

Giriş Tarihi: 8.7.2013

Erdoğan, Almanya'da kendisine destek için düzenlenen "Demokrasiye Saygı" mitingine telekonferansla bağlanarak Mısır'daki darbeye destek verenleri suçladı

Almanya'nın Düsseldorf kentinde düzenlenen "Demokrasiye Saygı" mitinginde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmak amacıyla Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen 50 bin kişi toplandı. Mitingi tertipleyen Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) Başkanı Süleyman Çelik, "Duran Türkiye değil yürüyen Türkiye için Erdoğan'a sahip çıkıyoruz" derken, Erdoğan da mitinge telekonferans yoluyla bağlanarak Türk vatandaşlara seslendi. "Her birinizin ülkenizle gurur duymanızı istiyorum. Pasaportunuzla, bayrağınızla anavatanınızla gururlanın" diyen Erdoğan şu mesajları verdi:
Sandık sonuçlarını hazmedemeyenler, demokrasiyi içlerine sindiremeyenler, sokakları işgal ederek, yakarak, yağmalayarak sonuç alabileceklerini sanıyorlar. Aralarına medyayı, sosyal medyayı, Avrupa'daki Türkiye hazımsızlarını alarak, netice alabileceklerini zannediyorlar.
Ama hiç endişeniz olmasın, Türkiye eski Türkiye değil. Siz sahip çıktığınız müddetçe biliniz ki, demokrasiye hiç kimse el uzatamayacaktır.
70 yıla yakın otokrattik rejimle idare edilmiş Mısır'da 1 yıl önce halkın iradesiyle ortaya çıkan bir irade vardı. Mursi sandıkta halkın iradesi ile cumhurbaşkanı olmuştu.
1 yıl tahamül edemediler. Hep birlikte yüklendiler. Dünya ekonomik ambargo uyguladı.
Mısır halkına sevgimiz sınırsız ve sonsuzdur. Mısır'daki kardeşlerimizin de bizim ödediğimiz bedeli ödemesini istemiyoruz.
Şu andaki sorun darbe yönetimiyledir. Ve darbe yönetiminin yanında olanlar varsa şüphesiz ki bizim de onlarla demokrasi anlayışımızda farklılığımız olduğu çok açıktır.
Mısır'daki gelişmelerin halkın iradesi istikametinde bir an önce gerçekleşmesi beklentimizdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bizim ödediğimiz bedeli ödemesinler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN