Kavga sonrası suç duyurusu yarışı başladı

Giriş Tarihi: 8.7.2013
Taksim Gezi olayları nedeniyle TBMM'de önceki gece çıkan kavganın tarafları, konuyu yargıya taşıyor. Kavga sırasında kaşından yaralanan AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, CHP'li Mahmut Tanal ve Engin Özkoç hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylerken, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da, 12-13 kişinin kendisine saldırdığını ileri sürerek, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Yüzünün darbe aldığı bölümü moraran Dindar kavgayla ilgili "Mahmut Tanal Bey ve Engin Bey, birkaç kişi daha vardı ama net olarak gördüğüm bunlardı. Kafama bir şey vuruldu, yüzüme yumruklar geldi. Yere düştüğümde ayaklarıyla da yüzüme vurdular" dedi.

'GERÇEK DIŞI'
Genel Kurul'da 12-13 kişinin kendisine saldırdığını ileri süren Tanal ise Dindar'ın suç duyurusunda bulunmasını "Bana yönelik suçlamalar külliyen gerçek dışı" sözleriyle değerlendirdi. Tanal, "Güvenlik kameralarına bakıldığında, AKP'lilerin bana saldırdığı görülecektir. O sözü geçen beyefendi arkadaşıma geçmiş olsun diyorum. Ama hiçbir arbede sırasında onunla karşı karşıya kalmadım. Bana yönelik suçlamaları külliyen gerçek dışı" dedi.

ÇİÇEK UYARDI
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Genel Kurul'da çıkan kavgayla ilgili şunları söyledi: "Bu türlü kaba davranışlar, ne milletvekili sıfatı ile bağdaşır, ne de Meclis'in saygınlığı ile. Umut ederim ki bu son olsun. Herkesi sorumlu davranmaya, gerçekten milletvekili olduğunu fark ederek, ona göre davranmaya belirlemeye davet ediyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kavga sonrası suç duyurusu yarışı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN