Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski arkadaşları Başbakan'ı anlattı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Biga'da yaşayan Refah Partisi döneminden yol arkadaşları Vehbi Şenoğlu ile Rıdvan Yılmaz Erdoğan'ı anlattı. Haber7'den Samet Tunçer'in haberine göre; Erdoğan'ın saygısını anlatırken kendisine hep 'ağabey' olarak seslendiğini hatırlatan Şenoğlu, Erdoğan pişmanlığını da gözleri dolarak paylaştı.

Giriş Tarihi: 11.7.2013 12:05 Güncelleme Tarihi: 11.7.2013 16:33
1989 Türkiye yerel seçimleri çalışmaları kapsamında Refah Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan tarafından o yıl Çanakkale'de siyaset çalışmaları için görevlendirilen Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale'ye oradan da Biga'ya gelir. Refah Partisi Biga teşkilatını bulur ve seçim çalışmalarına başlar. Yaklaşık bir ay kaldığı Çanakkale'de akşamları Biga'ya gelir ve yol arkadaşlarının evinde misafir olur.

Erdoğan'ı anlatan Vehbi Şenoğlu, "Başbakan Erdoğan ile tanışmam 1989 yerel seçimlerinde oldu. Ben o dönem Refah Partisi'nden Biga Belediye Başkanı adayıydım. Partimizin Çanakkale'den milletvekili olmadığı için Recep Tayyip Erdoğan Refah Partisi İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde Genel Merkez tarafından Çanakkale ve tüm ilçelerini tedviren görevlendirilmişti. Biga'ya gelerek beni ve Biga İlçe Başkanı Rıdvan Yılmaz'ı buldu. Erdoğan, Çanakkale ve diğer ilçelerdeki çalışmalarını tamamlar akşam olduğu zaman ise Biga'ya gelirdi ve benim evimde kalırdı. Sabah olunca yine il merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerde seçim çalışmaları yapıyor ve aday tespitinde bulunuyordu. Seçim süresince yaklaşık bir ay Biga'da kaldı" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski arkadaşları Başbakan'ı anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN