Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Selim Sadak'a rüşvet suçlaması

Giriş Tarihi: 13.7.2013 17:14

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın da aralarında bulunduğu 38 kişinin rüşvet aldıkları yönünde hazırlanan iddianame Siirt Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Bayar, yaptığı yazılı açıklamada, Siirt'te bulunan kamu kurumları, Siirt Belediyesi, bağlı birimleri, Eruh Belediyesi ve Kurtalan Belediyesi tarafından yapılan ihalelere fesat karıştırıldığı, ihalelerin bazı firmalarda kalması amacıyla rüşvet alındığı ve rüşvet verildiği yönünde duyumlar alınması üzerine 2011 yılında soruşturma başlatıldığını anımsattı.

2012 yılı ocak ayında adı geçen kurumlara arama ve el koyma işlemleri yapıldığı, bir kısım şüphelilerin tutuklandığının kamuoyu tarafından da bilindiğini kaydeden Bayar, söz konusu soruşturmanın Cumhuriyet Başsavcılığınca sonuçlandırıldığını bildirdi.

Bayar, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Siirt Belediye Başkanı Sadak hakkında rüşvet almak ve vermek, ihaleye fesat karıştırmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, görevinin verdiği nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle kendisine menfaat temin etme suçlarından, Eruh Belediye Başkanı Mehmet Melih Oktayı hakkında suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırma suçlarından ve diğer 36 şüpheli hakkına ihaleye fesat karıştırmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak gibi suçlardan dolayı cezalandırılmaları için iddianame düzenlenmiştir. İddianame Siirt Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmiştir. Soruşturma sonucundan kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiği düşünüldüğünden basın açıklaması yapılmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Selim Sadak'a rüşvet suçlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN