Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taksim'de polis müdahalesi

Giriş Tarihi: 13.7.2013 23:13
Gezi Parkı eylemlerine destek için İstiklal Caddesi üzerinde toplanan ve meydana çıkmak isteyen gruba polis müdahale etti.

Galatasaray'daki protestonun sona ermesinin ardından dağılmaya başlayan kalabalığın bir kısmı, İstiklal Caddesi'nin başında toplanarak Taksim Meydanı'na çıkmak istedi.

Galatasaray Lisesi önündeki polisler bunun üzerine İstiklal Caddesi girişine gelerek, gruptakileri dağılmaları yönünde uyardı. Çevik kuvvet ekipleri, dağılmamakta ısrar eden göstericileri, kalkanlarını kullanarak caddenin alt bölümüne doğru uzaklaştırdı.

Göstericilerin tekrar toplanarak Taksim Meydanı'na doğru yürümek istemeleri üzerine önce "dağılın" uyarısı yapan polis ekipleri, ardından biber gazı ve TOMA'lardan sıkılan tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Göstericiler, esnafa ve bazı dükkanlara saldırdı

Polisin müdahalede bulunduğu İstiklal Caddesi'ndeki göstericilerden bir kısmı Ayhan Işık Sokağa girdi. Sokaktaki iki kafenin sahipleri ile çalışanları, göstericilere tepki gösterdi. Göstericiler de esnafa ve bazı dükkanlara saldırdı.

Esnafın indirdiği dükkan kepenklerine zarar veren göstericiler, kafelerin önündeki masa ve sandalyeleri de kırdı.

Yine İstiklal Caddesi Bursa Sokak'ta da ellerinde sopa olduğu görülen birkaç esnaf, göstericilerin sokağa girmesini engellemeye çalıştı.

Göstericiler, ses bombası, taş ve şişelerle esnafa saldırınca, esnaf dükkanlarını kapatıp kaçmak zorunda kaldı. Ardından göstericiler sokaktaki dükkanları taşladı.

Ara sokaklardaki göstericiler, gazetecilerin de görev yapmasını engellemeye çalıştı.

Öte yandan, polis ekipleri Taksim Meydanı ve çevresinde güvenlik kordonu oluşturdu. Gezi Parkı'nın merdivenlerinde de polislerin beklediği görüldü.

Silah Sesleri

Kalabalık bir eylemci grubu Ayhan Işık Sokak'a girdi. Bu sırada sokaktan 2-3 el silah sesi duyuldu. Silah sesi ve yaralanan olup olmadığı konusunda bilgi alınamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim'de polis müdahalesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN