AK Parti'de öncelik 'Y kuşağı' seçmeni

Giriş Tarihi: 14.7.2013

Yerel seçimlerde 5 milyon yeni seçmenin sandık başına gidecek olmasını değerlendiren AK Parti yönetimi teşkilatlara "Yeni seçmenle temasa geçin" uyarısı gönderdi

Önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimlerde 18 yaşını dolduran 5 milyon yeni seçmen sandık başına gidecek. AK Parti, "Y kuşağı" olarak isimlendirilen yeni seçmenlerin oyu için çalışmaya başladı. Bu grubun hangi partiye oy verme eğiliminde olduğuna ilişkin araştırma yaptıran AK Parti yönetimi, teşkilatlara, "Seçim çalışmaları kapsamında öncelikli olarak 5 milyon yeni seçmen ile temasa geçin" talimatı verdi. AK Parti, Gezi Parkı olayları ile birlikte gündeme gelen "Y kuşağı"nın oylarını alabilmek için kolları sıvadı. Öncelikli olarak bu kuşakta yer alan gençlerin siyasete eğilimi araştırılacak.

Eğilimler belirleniyor
İlk kez oy kullanacak gençlerin hangi partileri tercih ettiğine bakılacak. Genel Merkez bünyesinde gençlere yönelik bir de araştırma ve analiz çalışması başladı. 1990'lı yıllarda doğan bu gençlerin ne istedikleri, hayata nasıl baktıkları, ideolojik fikirleri konusunda yapılacak araştırmanın sonucuna göre hükümet ve AK Parti bir yol haritası belirleyecek. Bu kapsamda parti teşkilatlarına, seçmen listeleri üzerinden özellikle yerel seçimlerde ilk kez oy kullanacak gençleri tespit edip ziyaret etmeleri talimatı verildi.

'Dik duruşunu çok sevdik be usta'
Başbakan Erdoğan Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ayrı ayrı görüştü. Birlik Vakfı'nın iftarına katılan Erdoğan "Biz senin dik duruşunu çok sevdik be usta" pankartlarıyla karşılandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'de öncelik 'Y kuşağı' seçmeni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN