Erdoğan iftar programında konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nın iftar programında konuştu.

Giriş Tarihi: 17.7.2013 21:05 Güncelleme Tarihi: 17.7.2013 22:31
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

-Bizim derdimiz Mursi değil, Mısır halkına saygımızdan ötürü onu Cumhurbaşkanı olarak görüyorum.

-En büyük meydan sandık meydanıdır. Herkes o sandıktan çıkan sonuca uymak ve saygı duymak zorundadır.

-Seçim sandığı azınlığın çoğunluğa duyatma yapmaması içindir.

- Seçime 8 ay varken yenileceklerini anlayanlar yaygara koparmaya başladı. Bir genç beni oruç tutmadığım için darp ettiler diye polis merkezine başvuruyor. Polisler de kardeşim ramazan yarın başlıyor otur bir çayımızı iç diyor. Seçim çalışmaları yapın, gidin çalışın seçimlerde hile var yalanlarını bırakın.

-Biz ayrım yapmaksızın halkımızı kucaklıyoruz, bizde etnik ayrım yapmak yok.

-Önümüzdeki Cuma Kastamonu Havalimanı'nı açıyoruz. Bir sonraki hafta Şırnak'ta Şerafettin Elçi Havaalanını açacağız. Kim derdi ki buralara havaalanı açılacak derdi.

-Bu işi bizden daha iyi yapıyorsa gelsin sandıkta milletten izin alsınlar projeleriyle bu işi yapsınlar. Şimdi 3. Havalimanı'nın yapımaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bizim onları dinleyecek halimizi yok. Biz 3. köprü ile birlikte de iki tane raylı sistem yapıyoruz. Onu da 29 Ekim'de açıyoruz. Bizim yaptıklarımıza bunların hayalleri bile ulaşamaz. Bizim farkımız bu. Milletten yetki alamayanlar farklı oyunlarla Türkiye'nin istikrarına yeltenmesinler.

-Boğaziçi ve FSM köprülerine de bunlar karşı çıktı. Şimdi en çok onlar kullanıyor. Hadi kullanmayın o köprüleri sandalla gidip gelin boğazdan.

-Biz Kanal İstanbul'u boğazımızı çevre katliamından kurtarmak için yapıyoruz.

-Milli ele uzanan eli millet paramparça etmiştir. Demokrasi sesi çok çıkanın, sokağı teröre çevirenlerin değil milletindir. Millet gayrimeşruluğu tanımaz, tanımayacaktır. Türkiye ekonomisi başarılarına başarı ekliyor. Bütçemiz artıyor. 4 milyar TL bütçemiz arttı.

-Batı güçlü bir Türkiye istemiyor. Ekonomik yönden kalkınmış bir Türkiye istemiyorlar. Ama milletimle elele vereceğiz muasır medinyet seviyesinin üstüne çıkacağız. Bu coğrafyada güçlü, istikrarlı bir Türkiye istemeyenlere karşı çalışacağız.

-Onların bir tuzağı varsa Allah'ın da bir tuzağı vardır, Milletin de bir tuzağı vardır. Sabırla, dirayetle eve metanetle Türkiye'yi büyütmeye devam edeceğiz.

-Hedef AK Parti değil, Hedef Türkiye'dir, hedef millettir. Tüm 76 milyon olarak bu oyunun üzerine gitmeli bu oyunu bozmalıdır. Onlar ayrışma için mücadele edecekler biz birliktelik kardeşlik için mücadele edeceğiz.

-Alevi-Sünni diye ayırmaya çalışıyorlar. Ne demek bu ayrımcılık. Alevilik Hz. Ali'yi sevmekse ben dört dörtlük bir Alevi'yim. Peygamberimizin damadıydı, cengaverdi. Kışkırtmalara, tahriklere oyunlara gelmeyeceğiz. Türkiye sevdamızı, millet sevdamızı onlarla paylaşacağız.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan iftar programında konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN