Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bohçanın dört ucunu bir araya getiremedik

Giriş Tarihi: 17.7.2013
Meclis Başkanı Cemil Çiçek,yeni anayasa değişikliği çalışmalarında dört ucunu bir araya getiremediklerini, yapılan açıklamaların da işlerini kolaylaştırmadığını kaydetti. Çiçek, Meclis'in tatile girmesi nedeniyle düzenlediği basın toplantısında geçen yasama yılının bilançosunu çıkardı ve soruları yanıtladı. Çiçek'in mesajları şöyle:
* DİYALOG LAZIM: Partilerimiz arasında çok yakın bir diyalog yok. Keşke yeni diyaloglar başlatılabilse. Bayramlar bile bizim bir araya gelmemize imkan vermiyor. Birçok çabanın içerisinde olduk ama bohçanın dört ucu bir araya gelmedi.
* AÇIKLAMALAR İŞİMİZİ ZORLAŞTIRIYOR: (Uzlaşılan 48 maddeyi değiştirelim öneresi) Geldiğimiz nokta tatminkar değildir. 48 madde yerine mümkünse tamamında anlaşsaydık ama bu işin içerisine girdikçe ne kadar zor olduğunu hep beraber görüyoruz. Açıklamalar, değerlendirmeler işimizi de çok kolaylaştırmıyor.
* KINAMAKTAN BIKTIK: Parlamentolar demokrasinin mabedidir. Ben dünyanın hiçbir mabedinde küfür görmedim. Bu anlayışla karşılanamaz. Eğer demokrasinin mabediyse burası, buna inanıyorsak, bu küfürleri ben bir yere koyamıyorum. Hava raporu yayınlar gibi yakışıksız bir kısım sözleri kınamaktan bana bıkkınlık geldi.
* KURALLARA UYMALIYIZ: Meclis eylem yeri değildir. Kamu düzeniyle ilgili kuralları biz koyarız. Koyduğumuz kurallara en evvel milletvekillerimizin kendileri uymaları gerekiyor. Kuralı koyup, gece yarılarına kadar çalışıp kanun çıkarıp, ertesi gün yürürlüğe giren kanunu ilk ihlal eden de bizler olmamamız lazım. Bazı milletvekillerinin odalarında sigara içtiğine ilişkin şikayetler bana da geldi.
* GAZİNOYA DÖNER HALE GELDİ: Hele hele son toplantılarda atılan sloganlar, yuh çekmeler, halaylar, başka türlü. Neredeyse Meclis gazinoya dönüşür hale geldi. Bu gerçekten üzücü ve düşündürücüdür.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bohçanın dört ucunu bir araya getiremedik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN